Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā medicīnisku aprūpi mājās

Kad ārstniecības iestādē ir veikts viss iespējamais un pacients izrakstīts mājās, ne visi piederīgie zina, kā kopt slimnieku. Bieži pārņem bailes un nedrošība: vai aprūpe ir pareiza, vai mājas apstākļos tā tiek nodrošināta pietiekoši labi?

 

"Lai cik liela būtu ģimenes vienotība, draudzība un mīlestība, aprūpējot savu tuvinieku, ir jābūt elementārām zināšanām, ko un kā darīt, lai nekaitētu slimniekam," uzskata aprūpes koordinatore Vidzemes slimnīcā Ineta Šakale.

 

Lai iedzīvotājiem nodrošinātu pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, izveidots jauns pakalpojums - medicīniskā mājas aprūpe. Valkā mājas aprūpi veic ķirurģijas māsas Irina Dūmiņa un Velta Platniece un terapijas māsa Rasma Dapkuna.

 

Šis pakalpojums Vidzemes slimnīcā norit jau trešo mēnesi, un vairāki pacienti to jau ir izmantojuši, turklāt ar labiem medicīniskiem rezultātiem.

 

Tas ir pieejams pacientiem ar dažādām diagnozēm: insulīna atkarīgs cukura diabēts, insulīnneatkarīgs cukura diabēts, pacienti ar izgulējumiem, pacienti ar kustību traucējumiem pēc dažādām operācijām, pacienti ar cerebrālo trieku un citiem paralītiskiem sindromiem.

 

Māsiņas vai ārsta palīgs pacientam mājās veic tās pašas procedūras, ko slimnīcā - izdara injekcijas un pārsiešanas, īpašos penālīšos saliek ārsta nozīmētos medikamentus, apmāca piederīgos vai aprūpētājus, kā pareizi kopt gulošu slimnieku.

 

Visus jautājumus par medicīniskās mājas aprūpes saņemšanu var noskaidrot pie koordinatores I. Šakales pa tālruni 28332261.

Veselība