Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektdien atklās divus jaunus ātrās palīdzības brigāžu punktus Cēsu pusē

Piektdien, 27.novembrī darbu uzsāks divi jauni Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigāžu punkti Cēsu apkaimē. Šo brigāžu punktu atvēršana ļaus vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju attālākajos pagastos ātro palīdzību sagaidīt daudz ātrāk kā līdz šim.

 

Plkst. 10:00 tiks atklāts NMP brigāžu punkts Pārgaujas novada Plācī, savukārt plkst. 12:00 brigāžu punkts Vecpiebalgas novada Taurenē. Abu jaunizveidoto brigāžu punktu atklāšanā piedalīsies veselības ministre prof. Baiba Rozentāle, NMP dienesta brigāžu mediķi, pašvaldību pārstāvji un apkārtējo pagastu ļaudis.

 

Līdz šim šo novadu iedzīvotājus apkalpoja NMP brigādes no Cēsu pilsētas, dažkārt attālākajos pagastos, jo īpaši slikto ceļu dēļ, iedzīvotājiem nācies ātro palīdzību gaidīt līdz pat stundai. No piektdienas viena no Cēsu NMP brigādēm turpmāk pastāvīgi atradīsies jaunajā brigāžu punktā Plācī, savukārt Taurenē darbu uzsāks pilnībā no jauna izveidota brigāde.

 

NMP brigāžu punktu izveidošana šajās vietās ir nozīmīga arī tuvumā esošo valsts un reģionālās nozīmes autoceļu (Rīga-Valka, Cēsis-Madona) dēļ, kur nereti notiek ceļu satiksmes negadījumi un brigāžu mediķiem ir jāsteidz uz izsaukumiem pie cietušajiem. Līdz ar brigāžu pietuvināšanu šīm vietām, nokļūšana pie pacientiem vai negadījuma vietā aizņems pat trīsreiz mazāku laiku un kā uzsver NMP dienesta vadītāja Renāte Pupele - tas dos lielākas iespējas mediķiem glābt cilvēku dzīvības situācijās, kad izšķirošas ir pirmās minūtes.

 

Taurenē izvietotā brigāde pamatā izbrauks uz Vecpiebalgas novada Taurenes, Dzērbenes, Kaives, Inešu, Leimaņu, tāpat arī Amatas novada Skujenes pagasta iedzīvotāju izsaukumiem. Tā kā NMP dienestā izzūd iepriekšējais rajona robežu krasais dalījums, tad Taurenes ātrās palīdzības brigāde apkalpos izsaukumus, iebraucot daļēji arī Madonas novadā teritorijā.

 

Savukārt Straupes pagasta Plācī izvietotā brigāde pamatā izbrauks uz Pārgaujas novada Straupes, Rozulas, Stalbes un Raiskuma pagastu iedzīvotāju izsaukumiem, kā arī ietverot nelielu daļu no Limbažu un Krimuldas novada teritorijām. Izsaukt ātro palīdzību iedzīvotāji šajos pagastos varēs tāpat kā līdz šim, bez maksas zvanot no fiksētā tālruņa uz numuru 03 un no mobilā tālruņa - 112.

 

Līdz ar jauno NMP brigāžu punktu atvēršanu Taurenē un Plācī, valsts NMP dienests turpina uzsākto ātrās palīdzības brigāžu pietuvināšanu iedzīvotājiem. Līdz šim atvērti jau četri jauni brigāžu punkti (Līgatnes, Balvu, Saldus un Ludzas novados), tuvākajās dienās darbu uzsāks arī divi minētie jaunizveidotie brigāžu punkti Pārgaujas un Vecpiebalgas novados, kā arī decembrī plānots atvērt jaunu brigāžu punktu arī Aglonā.

 

Kopumā gada laikā no jauna būs izveidoti septiņi brigāžu punkti, tostarp - no jauna komplektētas četras jaunas brigādes. Šie papildus punkti un brigādes veidoti esošā finansējuma ietvaros vienotā valsts NMP dienesta izveides gaitā, pārņemot no pašvaldībām NMP funkciju un tai piešķirto valsts finansējumu un optimizējot administratīvās un atbalsta funkcijas.

 

Visā valstī ir apzinātas vairāk kā trīsdesmit vietas, kur tuvāko gadu laikā būtu veidojami šādi jauni brigāžu atrašanās punkti, jo īpaši bīstamu autoceļu posmu tuvumā, kur bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi, kā arī vietās, kur šobrīd brigādēm līdz pacientiem jāmēro ievērojami attālumi.

Veselība