Plaušu rentgenu varēs izdarīt jebkurā vietā Latvijā

Rīt, 6.novembrī, plkst.10 Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā (TPSVA) tiks prezentēta mobilā rentgena automašīna, aģentūru LETA informēja TPSVA sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Skrastiņa.

Prezentācija notiks Stopiņu novada Upeslejās. TPSVA Diagnostiskās radioloģijas nodaļa savu tehnoloģisko parku ir papildinājusi ar digitālās radiogrāfijas mobilo iekārtu. Ar šīs iekārtas palīdzību plaušu rentgenogrāfiju iespējams veikt jebkurā vietā Latvijā, informēja Skrastiņa.

Rentgena aparatūra izvietota speciāli izveidotā telpā uz automašīnas "Iveco" bāzes. Iekārtu apkalpo radiologa asistente Zigrīda Raka un šoferis Ilgvars Bīraus. Aparatūra darbojas, vai nu pieslēdzoties vietējam elektrotīklam, vai autonomi izmantojot ģeneratora iekārtu.

Jebkurš interesents varēs izdarīt plaušu rentgenu uz vietas automašīnā, ja redzēs to strādājam kādā pilsētā, informēja Skrastiņa.

Izmeklējumi tiks veikti par maksu. Cena būs atkarīga no attāluma, kur veicami izmeklējumi. Savukārt rentgena rezultāti būs pieejami pēc divām dienām.

 

Veselība