Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Savlaicīgi diagnosticēs audzējus

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra informē, ka šogad janvārī tiks uzsākta valsts organizēta un apmaksāta krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programma.

 

Tās laikā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) izsūtīs vēstules sievietēm ar aicinājumu doties uz dzemdes kakla vēža un mamogrāfijas izmeklējumiem. Tas attiecas arī uz Valkas rajonā dzīvojošām sievietēm.

 

Programmas ietvaros VOAVA katru mēnesi pēc noteiktas shēmas izsūtīs uzaicinājuma vēstules sievietēm, lai reizi trijos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 25 līdz 70 gadiem, ja viņa to vēlēsies, būtu iespēja veikt dzemdes kakla vēža izmeklējumu, un reizi divos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 50 līdz 69 gadiem būtu iespēja veikt mamogrāfijas izmeklējumus.

 

"Izmeklējumus pilnībā apmaksā no valsts budžeta," informē VOAVA Vidzemes nodaļas vadītāja Evita Zušmane.

 

Šogad uzaicinājumus uz dzemdes kakla vēža izmeklējumu saņems visas sievietes, kurām paliks 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64 un 67 gadi, un uz krūts vēža izmeklējumu - sievietes, kurām paliks 50, 52, 54, 56, 58, 60, 64, 66 un 68 gadi.

 

Uzaicinājuma vēstules tiks izsūtītas pa pastu, sākot no 19. janvāra, uz personas deklarēto dzīvesvietu.

Veselība