Sešās zāļu vispārīgo nosaukumu grupās citas kompensējamās zāles atzītas par lētākajām 1

Nacionālais veselības dienests no kompensējamo zāļu saraksta ir svītrojis 10 medikamentus un par lētākajiem atzinis nākamos lētākos medikamentus šādās zāļu vispārīgo nosaukumu grupās: Atorvastatinum, Enalaprilum, Glimepiridum, Lisinoprilum, Paclitaxelum, Ropinirolum.

Medikamenti svītroti no saraksta, jo pašlaik nav pieejami Latvijas tirgū, ko apliecina Veselības inspekcijas informatīvais ziņojums, kā arī piecu zāļu gadījumā pašu zāļu piegādātāju sniegtā informācija.

Kopumā Kompensējamo zāļu sarakstā šobrīd ir iekļauti 1377 medikamenti un 149 medicīniskās ierīces.

Jau ziņojām, ka no 2012.gada 1.janvāra ir stājusies spēkā kārtība, ka ārstam uz receptes jāizraksta attiecīgajai diagnozei paredzētais zāļu vispārīgais nosaukums, ja pacients pirmo reizi saņems konkrētai diagnozei paredzētās kompensējamās zāles (vai medicīniskās ierīces).

Aptiekā pacientam tiek izsniegtas lētākās vispārīgā nosaukuma zāles. Ja aptiekā izsniegtās lētākās zāles nesniedz vēlamo terapeitisko efektu, tad ārsts, norādot pamatojumu pacienta medicīniskajā kartē, var izrakstīt citas zāles, sākot ar nākamajām lētākajām attiecīgā vispārīgā nosaukuma zālēm.

Pacientiem, kuri līdz 2012.gada 1.janvārim jau bija saņēmuši kompensējamos medikamentus kādai konkrētai diagnozei - medikamentu izrakstīšanas kārtība ir palikusi nemainīga - ārsts var izrakstīt konkrētu zāļu nosaukumu.

Komentāri 1

nazis

Problēma uzpūsta no nekā. Kuras ir vislētākās pacientam vajadzīgās zāles, vislabāk zina aptiekā, un tās arī jādod. Slimnieks taču nevar gaidīt, kamēr kaut kādi ierēdņi izdomās un pieņems lēmumus.

pirms 9 gadiem, 2012.02.17 06:57

Veselība