Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SIA "Vidzemes slimnīca" optimizē darbību, darbiniekus neatlaiž

SIA "Vidzemes slimnīca", kuras filiāles atrodas Valmierā, Rūjienā un Valkā, jau pagājušā gada nogalē domāts par izdevumu samazināšanu un darbības optimizāciju, lai ietaupītu līdzekļus, aģentūrai LETA pastāstīja SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa. Ikdienas dzīvē tas nozīmē to, ka slimnīca optimizējusi savus izdevumus, tomēr darbinieku skaits slimnīcā samazināts netiek.

 

"Mēs samazinājumu izveidojām jau pagājušā gada pēdējā ceturksnī, ņemot vērā pārstrādi. Līdz ar to mēs esam iekļāvušies valsts pasūtījumā - esam izpildījuši to par gandrīz 100%. Bet, ņemot vērā to, ka tagad mums ir nepieciešams iegūt 15% finansējuma samazinājumu pirmajiem trīs mēnešiem, mēs pašlaik neatjaunojam pilnu darbību, bet turpinām strādāt tā, kā iepriekšējā gada pēdējā ceturksnī," par situāciju slimnīcā stāsta valdes priekšsēdētāja.

 

 

"Vidzemes slimnīcā strādā 769 darbinieki. Mums ir atsevišķi cilvēki, kas apvieno vairākus amatus vai nestrādā pilnu slodzi, bet tas ir saimnieciskais personāls. Visam personālam ir pārskatītas slodzes, ir slēgtas vakantās slodzes un pārskatītas piemaksas. Ir apzināts, kāds ir "Vidzemes slimnīcas" filiāļu noslogojums Rūjienā, Valkā un Valmierā, un veikta cilvēku rotācija, taču no darba cilvēki nav atbrīvoti."

 

 

Runājot par valsts pasūtījuma izpildi, Liepa norādīja, ka svarīgākā ir neatliekamā medicīniskā palīdzība. "Pirmā prioritāte mums ir neatliekamā palīdzība, - pēc tam mēs varam sniegt palīdzību tikai tajā apjomā, cik pašlaik ļauj valsts pasūtījuma daļa, kas veido 85% no mūsu ieņēmumiem."

Iespēja ietaupīt ir, arī rūpīgāk izvērtējot to, kuriem pacientiem nepieciešama ārstēšanās slimnīcā un kuri var ārstēties mājās.

 

 

"Visā pasaulē tiek domāts par tādas sistēmas izveidi, kurā pēc iespējas mazāk pacienti ārstētos slimnīcā un vairāk saņemtu palīdzību ambulatori un dienas stacionārā, jo slimnīcās sekundārā stacionārā aprūpe ir visdārgākā. Šāda veida sistēma palīdz ietaupīt arī slimnīcas līdzekļus un iegūt nepieciešamo finanšu samazinājumu," stāsta Liepa, vienlaikus atzīstot, ka gadījumi par pacientu ārstēšanos mājās ir izskatāmi individuāli, ņemot vērā pacienta stāvokli, jo ne visi pacienti var ārstēties mājās.

 

 

Savukārt maksas pakalpojumus "Vidzemes slimnīca" sniedz pilnā apjomā un ir gatava sniegt vēl vairāk, jo slimnīcas kapacitāte ļauj strādāt vismaz par trešdaļu lielākā apjomā, nekā tas notiek pašlaik.

Veselība