Skolēnu autobusus rosina izmantot arī grūtnieču nogādāšanai pie ārsta

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija vēršas ar aicinājumu pie Latvijas lauku pašvaldībām ļaut skolēnu pārvadāšanai paredzētos autobusus, kas iegādāti Šveices palīdzības programmas ietvaros, izmantot arī grūtnieču nogādāšanai pie ārsta un uz ultrosonogrāfijas izmeklējumiem, tādā veidā veicinot topošo māmiņu laicīgu stāšanos uzskaitē (līdz 12. nedēļai) kā arī agrāku ultrosonogrāfijas izmeklēšanas uzsākšanu (10-12.nedēļā).

„ Šonedēļ publiskotajā pētījumā atklāts, ka pastāv būtiskas atšķirības starp Rīgu un reģioniem antenatālās aprūpes uzsākšanā - ja Rīgā no visu mirušo zīdaiņu mātēm 2010.gadā antenatālā aprūpē nebija stājušās tikai 4,7%, tad, piemēram, Latgalē antentālā aprūpē nebija stājušās 28,6% no visu mirušo bērnu mātēm.

Topošām māmiņām tieši lauku novados antentālās aprūpes uzsākšanu kavē apgrūtinātā iespēja no sava lauku ciemata tikt pie dzemdniecības speciālista un uz ultrosonogrāfijas izmeklējumiem tuvākajā pilsētā," pauda asociācijas prezidente Dace Matule.

Kā vienu no risinājumiem asociācija redz skolēnu autobusu izmantošanu grūtnieču nogādāšanai pie speciālista. Asociācija cer, ka pašvaldības ieklausīsies asociācijas aicinājumā un pastiprināti pievērsīsies jautājuma risināšanai par grūtnieču laicīgu un regulāru nogādāšanu līdz ārstam un ultrosonogrāfijas izmeklējumiem.

Veselība