Slimnīcā "Gaiļezers" prezentēs magnētiskās rezonanses iekārtu

Šodien plkst.15 slimnīcā "Gaiļezers" notiks jaunās magnētiskās rezonanses iekārtas prezentācija, aģentūru LETA informēja slimnīcas Gastroenteroloģijas nodaļas vadītāja Diāna Lisova.

Magnētiskās rezonanses iekārtas prezentācija notiks slimnīcas Radioloģijas nodaļā, Hipokrāta ielā 2. Lisova informēja, ka kopš pagājušā gada decembra klīniskās universitātes slimnīcā "Gaiļezers" darbojas jauns firmas "General Electric" magnētiskās rezonanses aparāts "1,5 T Excite HD".

Atšķirībā no citām radioloģiskām izmeklēšanas metodēm, magnētiskās rezonanses aparāts neizmanto jonizējošo starojumu, izmeklēšana ir neinvazīva un ātri veicama. Jaunais aparāts atšķiras no citiem valstī esošo aparātiem ar ātru darbību, augstu izšķiršanas spēju un unikālām izmeklēšanas programmām.

Ar jauno aparātu var veikt centrālās nervu sistēmas patoloģisko izmaiņu diagnostiku. Papildus standarta centrālās nervu sistēmas izmeklēšanas programmām ar šo aparātu var veikt difūzijas izmeklēšanu, ar kuru var agrīni diagnosticēt smadzeņu infarktu, noteikt tūskas lielumu ap patoloģiskiem veidojumiem vai perēkļiem.

Tāpat jaunā iekārta var veikt perfūzijas mērījumus, lai diagnosticētu galvas smadzeņu caurasiņojamību, kas ir svarīgi vaskulāras patoloģijas, jaunveidojumu diagnostikā. Unikāla izmeklēšanas programma ir galvas un muguras smadzeņu traktogrāfija, ar kuras palīdzību ir iespējams noteikt centrālās nervu sistēmas traktu bojājumu vai iesaisti patoloģiskā procesā.

Jaunam aparātam ir plašs pielietojums muskuļu-skeleta sistēmas izmeklēšanā, tostarp locītavu un mugurkaula izmeklēšanā.

 

Veselība