Vidzemes brigādes jau šonedēļ sāks saņemt jaunas ātrās palīdzības mašīnas 1

Neatliekamās  medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra brigādes šonedēļ saņems pirmos četrus jaunos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, ar ko turpmāk doties izsaukumos pie pacientiem. Pakāpeniski līdz februāra beigām Vidzemes reģionālais centrs saņems kopumā 12 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus mediķu brigāžu darbam visā reģiona.

Ceturtdien, 24.janvārī, plkst. 10:15 Valmierā, Lāčplēša ielā 2 pilsētas Domes laukumā NMP dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Aksels Roshofs svinīgi pasniegs pirmo četru jauno operatīvo transportlīdzekļu atslēgas brigāžu šoferiem no Valmieras, Salacgrīvas, Valkas un Cēsīm un nodos šos auto brigādēm, lai jau ceturtdienas vakarpusē mediķi ar tiem varētu doties izsaukumos pie pacientiem.

Svinīgajā  pasākumā piedalīsies Veselības ministre Ingrīda Circene, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras mērs Inesis Boķis un citi pašvaldības vadības pārstāvji. Jauno auto prezentācija un svinīga nodošana brigādēm paredzēta no plkst. 10:15 līdz plkst. 10:50, kad medijiem būs iespēja arī intervijai ar Veselības ministri I.Circeni.

Aicinām arī iedzīvotājus un mediju pārstāvjus kopīgi ar brigāžu mediķiem iepazīties ar jaunajiem auto un to aprīkojumu cilvēku dzīvību glābšanai!

 Kā ziņots iepriekš, piesaistot ERAF finansējumu* NMP dienests ir iegādājies brigāžu darbam Latvijas reģionos 45 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas tiks piegādāti pakāpeniski līdz februāra beigām. Brigāžu darba vajadzībām ir iegādāti auto gan ar divu, gan arī ar četru riteņu piedziņu, lai mediķi veiksmīgāk nokļūtu pie pacientiem pa grūti izbraucamiem ceļiem. Tie ir atbilstoši noteiktām prasībām uzbūvēti, aprīkoti un trafarēti operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi, nodrošinot arī augstas kvalitātes prasības pacienta un autovadītāja nodalījumiem, braucēju komfortam, tāpat arī drošības, garantijas un servisa prasības.


*Operatīvo transportlīdzekļu iegāde notiek NMP dienesta realizētā Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta „Vienotas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveide” ietvaros. Operatīvo transportlīdzekļu iegādei šajā iepirkumā novirzīti 3 miljoni latu, no kuriem 90% ir Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļi, bet 10% ir Latvijas līdzfinansējums.

 

Uzziņai
Šobrīd NMP dienesta rīcībā ir 154 operatīvie transportlīdzekļi un rezerves mašīnas. 67% operatīvo transportlīdzekļu ir 7 līdz pat 20 gadus veci, turklāt to nobraukums ir ievērojams – no 300 000 km līdz pat 870 000 km. Pēdējoreiz par valsts finansējumu jauni neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvie transportlīdzekļi tika iepirkti 2005./2006.gadā, taču arī tie šobrīd jau ir sasnieguši savu maksimālo ekspluatācijas laiku un nepieciešama autoparka atjaunošana, lai mediķu brigādes varētu operatīvi ierasties izsaukumos un netiktu kavēta palīdzības sniegšana pacientiem dzīvībai kritiskās situācijās.

NMP dienesta Vidzemes reģionālais centrs ikdienā vada 32 brigādes, kas izvietotas 23 punktos visā reģionā.

Komentāri 1

nu redz

no informācijas Delfos: Vidzemes slimnīcas ātrās palīdzības mediķi pag. nedēļā spējuši atdzīvināt vienu sirds slimnieku!!!

pirms 8 gadiem, 2013.03.25 13:37

Veselība