Smiltenē būs diabēta dienas pasākums

Par godu pasaules diabēta dienai, kas būs 14. novembrī, Smiltenē nākamā mēneša sākumā tiks rīkots informatīvs pasākums. Tā ietvaros cilvēki bez maksas varēs noteikt cukura līmeni asinīs.

 

SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" poliklīnikas zālē diabētu diena notiks 3. novembrī pulksten 10.00. Smiltenes slimnīcas diabēta apmācības māsa Diāna Buša uz pasākumu aicina ikvienu interesentu, jo lekciju vadīs speciālisti no Rīgas.

 

 

"Ikvienam varēs noteikt cukura līmeni asinīs bez maksas, tādējādi pievēršot uzmanību saslimšanai ar diabētu vai pat to atklāt. Jā, šajās reizēs arī sanāk atklāt cilvēkiem paaugstinātu cukura līmeni asinīs. Tad mēs viņus nosūtām tālāk pie ģimenes ārsta," saka D. Buša.

 

Vēl pasākuma dalībnieki varēs noklausīties lekciju "Diabēta vēlīnās komplikācijas un to profilakse", ko pasniegs diabēta apmācības māsa Dina Meldere no Rīgas. "Šajā pasākumā apmeklētāji saņem arī dažādus izglītojošus bukletus un materiālus," stāsta Smiltenes slimnīcas diabēta māsa.

 

Viņa cer, ka arī šogad pasākums būs apmeklēts, jo iepriekšējos gados bijuši ne vien smiltenieši, bet arī apkārtējo pagastu iedzīvotāji.

Veselība