Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē un citviet Latvijā izvērtē traumpunktu darbu

Vakar Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā ieradās darba grupa, kas visā Latvijā izvērtē lokālajās slimnīcās un traumpunktos sniedzamās palīdzības darba apjomu un organizāciju.

Līdz maijam darba grupai jāizstrādā un valdībai jāiesniedz ziņojums par veselības aprūpes pieejamību Latvijas novados, tai skaitā traumpunktu darbu.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka šā gada sākumā valdība apturēja iesākto reformu traumpunktu darba organizēšanā, kas paredzēja samazināt mediķu slodžu skaitu. Ja reformu neatliktu, tad Sarkanā Krusta (SK) Smiltenes slimnīcas traumpunktā darba dienās dežūrārsts strādātu tikai no pulksten 18 līdz 8, nevis visu diennakti, kā agrāk.

Tagad SK Smiltenes traumpunkts ir atvērts visu diennakti, un visu laiku pacientiem tajā ir pieejams dežūrārsts un medicīnas māsa. Veselības ministrs Juris Bārzdiņš traumpunktu reformu Latvijā atlicis līdz 1. maijam.

"Ziemeļlatvijas" aptaujātie pacienti cer, ka arī pēc tam traumpunktos varēs saņemt palīdzību visu diennakti. Citādi gadījumos, kad mediķu palīdzība vajadzīga pēc ģimenes ārstu un poliklīnikas speciālistu darba laika, ir jāsauc "ātrā palīdzība", kas aizved uz Vidzemes slimnīcu Valmierā, bet par mājupceļu jādomā pašiem.

Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa informē, ka darba grupa neko konkrētu pēc vizītes nav solījusi. "Ceram, ka arī turpmāk mūsu slimnīcā traumpunktā dežūrārsts būs pieejams visu diennakti, jo citādi būs apgrūtināts speciālistu darbs poliklīnikā. Viņiem būs jāpieņem neparedzēti, akūti pacienti, un neapmierināti būs visi. Turklāt darba dienās no pulksten 16 līdz 18 Smiltenē nebūtu pieejams ārsts," piebilst S. Zvirgzdiņa.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 5. martā.

Veselība