Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē un Valkā sniegs konsultācijas un palīdzību invalīdiem

Vienu dienu mēnesī biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" telpās Smiltenē, Abulas ielā 2, un Valkā, Rīgas ielā 35, iedzīvotājiem būs iespējams saņem Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centra ergoterapeita konsultācijas un palīdzību. Tas saistāms ar tehnisko palīglīdzekļu centru likvidāciju reģionos.

 

Biedrība "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" (ATBALSTS) valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola informē, ka šāda prakse darbojas no šī mēneša. "Tas ir liels ieguvums, ka cilvēkiem uz vietas būs pieejama izsmeļoša informācija par tehnisko palīglīdzekļu ieguves iespējām, kā arī bezmaksas konsultācijas," saka D. Vītola. 10. novembrī Smiltenē, ATBLASTA telpās, bija pirmā tikšanās ar jaunizveidotā Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centra ergoterapeiti.

 

"Izrunājām šā brīža situāciju par iespējām saņemt tehniskos palīglīdzekļus Smiltenes, Strenču un Valkas novada iedzīvotājiem. Pārrunājām arī turpmāko sadarbības modeli," paskaidro biedrības valdes priekšsēdētāja.

Iedzīvotājiem tehniskos palīglīdzekļus ir iespējams saņemt valsts atmaksātā programmā vai nomājot. Tos iespēju robežās izsniedz arī biedrība. Tehniskos palīglīdzekļus (ratiņkrēslus, spieķus, kruķus, ortozes un protēzes, pašaprūpes palīglīdzekļus un citas lietas) par valsts budžeta līdzekļiem ir tiesības saņemt cilvēkiem ar ilgstošiem vai nepārejošiem organisma funkciju traucējumiem vai iedzimtiem defektiem, ja tie saņēmuši ārstu atzinumu par tehniskā palīglīdzekļa nepieciešamību.

 

"Kad saņemts ģimenes ārsta atzinums jāraksta brīva formāta iesniegums no konkrētās personas Vaivaru centram. Ja cilvēks ir maznodrošinātas personas statusā, iesniegumam klāt jāpievieno apliecinoša dokumenta kopija," stāsta D. Vītola. Pēc tam būs atbilde no centra, cik ilgā laikā ierīces tiks nogādātas biedrībā vai attiecīgās personas mājās.

Informāciju par tehniskajiem palīglīdzekļiem var iegūt biedrībā un pie ģimenes ārstiem. Nākamā reize, kad ergoterapeits sniegs konsultācijas biedrībā, būs decembra sākumā. Sīkāku informāciju var iegūt, zvanot pa tālruni 29272534 vai 26281788. Informācija ir pieejama ŠEIT!. Vītola aicina cilvēkus, kuri jau saņēmuši tehniskos palīglīdzekļus, pret tiem izturēties saudzīgi un atbildīgi.

Veselība