Smiltenes poliklīnikā atzīmēs Pasaules Diabēta dienu 1

Piektdien, 23. novembrī, Smiltenes poliklīnikā atzīmēs Pasaules Diabēta dienu. Ikviens, kurš vēlēsies, bez maksas varēs noteikt cukura līmeni asinīs.

Tikšanās ar speciālistiem notiks poliklīnikas zālē. Sākums - pulksten 11.

Mērķis ir pievērst uzmanību pacientiem ar riska faktoriem, lai viņi savlaicīgi kontrolētu savu cukura līmeni asinīs, informē pašvaldības uzņēmuma "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" diabēta aprūpes māsa Diāna Buša.

Viņa atgādina, ka galvenie riska faktori ir liekais svars, vecums (vairāk nekā 40 gadu) un iedzimtība ģimenē. Mūsdienu dzīves stila ietekmē, ko bieži raksturo mazkustīgums, palielināts ogļhidrātu daudzums uzturā, neveselīga pārtika un palielināts ķermeņa svars, ir vērojama tendence diabēta slimniekiem kļūt arvien jaunākiem.

Pasaules Diabēta dienas oficiālais datums ir 14. novembris. Tās laikā rīkoto pasākumu galvenie mērķi ir panākt, lai katrs zinātu diabēta riska faktorus un pirmos brīdinājuma simptomus, zinātu, kā rīkoties un kur griezties, kā sadzīvot ar diabētu un uzņemties tā kontroli. Cukura diabēts ir hroniska slimība, kuras pamatpazīme ir paaugstināts cukura (glikozes) daudzums asinīs.

Komentāri 1

ingvars rasa

PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM

Plašas iespējas bez maksas pārbaudīt savu veselību

2014. gada 13.novembrī

15.novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 Rīgas Kongresu namā notiks Pasaules Diabēta dienai veltīts labdarības pasākums, kura laikā apmeklētāji varēs bez maksas veikt dažādas veselības pārbaudes un saņemt ārstu, diabēta aprūpes māsu un podologa konsultācijas, kā arī informāciju par cukura diabētu.

Pasākuma apmeklētājiem piedāvā iespēju bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, ķermeņa svaru, tauku daudzumu ķermenī, kaulu blīvumu, glikozētā hemoglobīna HbA1c līmeni (cukura diabēta kompensācijas pakāpi), saņemt ārstu, diabēta aprūpes māsu un podologa ieteikumus, saņemt informāciju par cukura diabētu, iepazīties ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un visdažādāko firmu piedāvājumiem diabēta pacientiem.

Pasākuma apmeklētāji bez maksas varēs saņemt Latvijas Diabēta asociācijas izdevumu - avīzi "Diabēts un Veselība", kas ir 20 lpp. krāsaina bezmaksas avīze latviešu un krievu valodā. Avīze adresēta cukura diabēta pacientiem un tajā publicētie raksti veltīti cukura diabēta kontrolei, ārstēšanai, cukura diabēta komplikācijām un cukura diabēta pacientu sociālās dzīves jautājumiem.

Aicināti visi cilvēki, kuri vēlas bez maksas pārbaudīt savu veselību. Ieeja brīva.

Ingvars Rasa
Latvijas Diabēta asociācijas prezidents

Kontaktinformācija: Ingvars Rasa: tālr. 29238563; e-pasts: [email protected]

pirms 6 gadiem, 2014.11.13 11:07

Veselība