Smiltenes slimnīca pēc 105 gadiem iegūst jaunus logus un jumtu

Šoruden SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" notiek lielas pārmaiņas. Pēc četru gadu ilgas klauvēšanas pie vairāku ministriju durvīm, lūdzot palīdzību dažāda ranga ierēdņiem, smilteniešus uzklausīja Valkas rajona padome, ar kuras atbalstu slimnīcas ēkai maina logus un jumtu.

 

Smiltenes slimnīca celta 1903. gadā, un tā vienmēr kalpojusi veselības aprūpes vajadzībām. Dažādos laikos bijušas dažādas prasības, remondarbi notikuši vien tik, cik līdzekļi ir ļāvuši. Tomēr, gadiem ritot, vecie koka logi vietām sapuvuši, sliktos laika apstākļos cauri jumtam tecējis ūdens.

 

Jau kopš septembra vidus slimnīcā strādā pie energoefektivitātes uzlabošanas, kas būs milzīgs atspaids gan pacientiem, gad darbiniekiem. Jumta nomaiņu veica arī poliklīnikas ēkai."Darbi rit raiti. Nomainot logus, telpas kļuvušas daudz siltākas. Pacientiem nodaļās vairs nepūš virsū no loga. Logu maiņa ir ekonomiski izdevīga, jo dažkārt telpas nācās apsildīt ar elektriskiem sildītājiem," stāsta Smiltenes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgziņa.

 

Viņa priecājas, ka rajona padome ir uzklausījusi lūgumu un ņēmusi kredītu, jo slimnīcai nav tādu līdzekļu. "Šai naudai nav nekādas saistības ar veselības aprūpi vai Veselības ministrijas naudu, jo kredīts ir ņemts speciāli energoefektivitātes uzlabošanai," paskaidro S. Zvirgzdiņa.

Veselība