Sniega tīrīšana traģiski beidzas šogad jau trešajam cilvēkam

Vakar Vidzemē, pārvērtējot savus spēkus, pēc sniega tīrīšanas miris 71 gadu vecs vīrietis, aģentūrai LETA pastāstīja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Jau ziņots, ka gada sākumā sniega tīrīšana traģiski beidzās vēl diviem vīriešiem.

NMPD mediķi aicina iedzīvotājus novērtēt spēkus, tīrot sniegu. Sniegu vajadzētu tīrīt lēnām un pakāpeniski, nepieļaujot pārslodzi. Ik pa brīdim ir nepieciešamas ilgākas pauzes, lai atpūstos. Tāpat ir jārēķinās ar darba tempu - cilvēki pusmūžā nevar šo darbu darīt tikpat ātri un veikli kā jaunieši.

Ja fiziskās slodzes laikā parādās kādas problēmas - sāpes krūtīs, pēkšņa apgrūtināta elpošana, līdzsvara traucējumi, galvas reiboņi un citi veselības traucējumi -, nekavējoties jāpārtrauc sniega tīrīšana, norāda mediķi. Savukārt, ja šie simptomi nepāriet vai pat pastiprinās, jāzvana ātrajai palīdzībai.

NMP dienesta mediķi atgādina, ka īpaši uzmanīgiem ar sniega tīrīšanu jābūt cilvēkiem, kas sirgst ar sirds un asinsvadu saslimšanām, tostarp arī ar paaugstinātu asinsspiedienu, - pārlieku lielā fiziskā slodze var radīt nopietnu pamatslimības saasinājumu vai pat dzīvības apdraudējumu.

Veselība