Speciālisti atgādina – Ziemassvētki ir arī traumatisma laiks! Sargāsim bērnus! 1

Ziemassvētki ir ne tikai brīnumu laiks - kā liecina pēdējo gadu pieredze, vienlaikus tas ir arī ļoti noslogots laiks mediķiem. Pērn triju dienu laikā (24.-26.12.) Bērnu slimnīcā ar dažādām traumām pēc palīdzības vērsās 523 bērni.

Ik gadu ziemas brīvlaikā bērnu traumatisma saraksts ir nemainīgs, lai gan to visu bieži vien ir iespējams novērst - kritieni no ragaviņām, slēpēm, paslīdēšana, pirkstu iespiešana durvīs un atvilktnēs, apdegumi, applaucējumi, apdegumi, apgāžot sveci eglītē vai adventes vainagā, aiz neuzmanības iedzerts alkoholisks dzēriens utt.

Kā liecina dati, vienas no biežākajām traumām, ko mājās gūst bērni vecumā līdz trim gadiem, ir tieši apdegumi, applaucējoties ar karstu ēdienu, dzērienu vai ūdeni. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi šogad slimnīcās nogādājuši 384 bērnus līdz triju gadu vecumam, kuri mājās pieaugušo klātbūtnē applaucējoties guvuši nopietnus un ilgstoši ārstējamus apdegumus.

Jau trešo gadu pēc kārtas gadu mijā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Bērnu slimnīca un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informatīvā akcijā aicina pieaugušos parūpēties par saviem bērniem un pasargāt viņus no traumām.

Lai uzrunātu vecākus un aicinātu uzmanīt savus bērnus, pasargājot no apdedzināšanās un applaucēšanās riskiem, telekanālā LNT svētku laikā tiks demonstrēts sociālās reklāmas rullītis ar šādu aicinājumu, ko veidojušas visas trīs minētās iestādes.

Komentāri 1

Urmass

man vēl tagad trauma no Salaveča, pagājuši jau 40 gadi...

pirms 8 gadiem, 2012.12.22 19:12

Veselība