Traumpunkts Valkā sāks strādāt augustā 4

Plānots, ka ar 1. augustu Valkas slimnīcas bijušās uzņemšanas nodaļas telpās darbu sāks otrā līmeņa traumpunkts. Tas nozīmē, ka diennaktī mediķiem būs jāapkalpo vismaz 20 pacientu.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka jūnija sākumā Ministru kabinets apstiprināja Veselības ministrijas grozījumus Ministru kabineta noteikumos. Tie paredzēja, ka jau no 1. jūlija Vidzemes slimnīcas Valkas filiālē darbu uzsāks traumpunkts.

Taču vairāku apsvērumu dēļ traumpunkta atvēršanas diena tika pārcelta uz vēlāku laiku. Lai noskaidrotu, kas tiek darīts lietas labā, lai valcēnieši un apkārtnes iedzīvotāji tiktu pie tik ilgi gaidītā medicīnas pakalpojuma, "Ziemeļlatvija" sazinājās ar Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Uģi Muskovu. Viņš apstiprina, ka traumpunkts darbu uzsāks 1. augustā.

Pašlaik norit darbs pie kadru atlases. Lai traumpunkts varētu strādāt, bija nepieciešams iegādāties medicīnisko aprīkojumu un inventāru. U. Muskovs pateicas Valkas novada pašvaldībai par sniegto finansiālo atbalstu vairāk nekā 17 tūkstošu latu apmērā. Kā zināms, novada pašvaldība ir viens no akciju sabiedrības "Vidzemes slimnīca" akcionāriem, tāpēc pašvaldības ieguldījums ir novirzīts kā ieguldījums pamatlīdzekļos.

Uz jautājumu, vai līdz ar traumpunkta atvēršanas kavēšanos par veselu mēnesi slimnīca nezaudē naudu, U. Muskovs mierina, ka vēl pat nav noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu. Līdz ar to arī nav saņemts finansējums traumpunkta darbības nodrošināšanai un mediķu atalgojumam."Ziemeļlatvija" turpinās sekot notikumu gaitai un informēs lasītājus par jaunumiem.

Komentāri 4

slims

Bet kāpēc tikai augustā ja nauda bija no 1.jūlija? Kādus pakalpojumus tur sniegs?

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 11:28

paciente

Nu tad mīļie, traumēsimies, būsim mazāk, ātri traumpunkts pazudīs no Valkas.

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 20:45

nav gudri

Nu ja kāds turēs roku uz pulsa,tad varbūt arī būs... Stulbi tikai tas,ka jābūt noteiktam traumu skaitam! Ja mazāk par normu,tad neskaitās?Mēs šeit esam tādi paši cilvēki kā Valmierā!

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 11:16

sss

Tadi pasi , ka Valmiera to vajadzeja jau sen kladzinat , kad pavienoja Valkas slimnicu ka Vidzemes ar valmieras kopaa ..Valkas npovada tur pat 14 tukst dzivo un nav slimniv=cas bez vardiem

pirms 8 gadiem, 2012.07.16 00:34

Veselība