Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpmāk ārstiem maksāsim vairāk 4

Ārstēšanās slimnīcā būs jāpieņem kā ekstra pakalpojums

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra atgādina, ka ar 1. martu gaidāmas diezgan būtiskas izmaiņas pacientu iemaksās

 

No pacienta iemaksām atbrīvotas visas līdzšinējās pacientu kategorijas, piemēram, bērni, grūtnieces, psihiski slimas personas un citas, papildus atbrīvoti arī 1. grupas invalīdi. Savukārt trūcīgajām personām turpmāk būs jāmaksā 50 procenti no noteiktās pacienta iemaksas.

 

Jāmaksā arī par operācijāmSākot ar martu, par ģimenes ārsta ambulatoru apmeklējumu jāmaksā lats;

 par speciālista apmeklējumu ambulatori - pieci lati; par ārstēšanos slimnīcās, sākot ar otro ārstēšanās dienu, - 12 lati par dienu;

 par ārstēšanos Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā un Latvijas infektoloģijas centrā, kā arī aprūpes slimnīcās un slimnīcu aprūpes nodaļās - pieci latu par dienu;

par ārstēšanos onkoloģijas un onkohematoloģijas, kā arī no alkoholisko, narkotisko un psihotropo un toksisko vielu atkarības diagnozēm - pieci lati par dienu.

 

Grozījumi noteikumos paredz arī izmaiņas pacientu iemaksu apjomos diagnostiskajiem izmeklējumiem gan ambulatori, gan slimnīcās, kā arī noteikts, ka papildu pacienta iemaksai slimnīca var iekasēt pacienta līdzmaksājumu 30 latus par vienā stacionēšanās reizē veiktu ķirurģisku operāciju.

 

Iespējams saņemt arī atbrīvojumuPamatojoties uz pacienta iemaksas palielinājumu, noteikts, ka vienā ārstēšanās reizē slimnīcā pacientam nav jāmaksā vairāk kā 250 latu. Savukārt pacienta iemaksas kopsumma par ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem kalendārā gadā nevar būt lielāka par 400 latu.

 

 

Pacienta iemaksu kopsummā tiek ņemtas vērā veiktās iemaksas veselības centros, ārstu praksēs, slimnīcās, ieskaitot arī pacienta iemaksu par diagnostiskajiem izmeklējumiem ambulatori un dienas stacionārā.

 

Ja pacients ir sasniedzis šo pacienta iemaksu summu, tad, saglabājot visus maksājumu dokumentus - kases čekus vai stingrās uzskaites kvītis -, uz kuriem ir norādīti visi dati, pacients var vērsties Veselības obligātās valsts aģentūras Vidzemes nodaļā Smiltenē un saņemt izziņu par atbrīvojumu no pacienta iemaksu maksāšanas līdz kalendārā gada beigām.

Komentāri 4

lasītājs

ne jau ārstam mēs maksāsim vairāk, bet gan valstij

pirms 10 gadiem, 2009.02.17 10:02

www

Viss maksā tik, cik tas maksā. Grūti būs, bet tas liek vairāk domāt par profilaksi veselībā.

pirms 10 gadiem, 2009.02.17 15:44

māmiņa

Kur lai ārstē bērnus!Valmierā nav vietas!Vai to var kāds atbildēt!

pirms 10 gadiem, 2009.02.17 18:59

Veselība