Valkā notiks donoru diena

Piektdien, 4.janvārī no plkst.10:00 līdz 13:00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Valkas kultūras namā (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā).

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kilogramiem, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš nedrīkst lietot treknus ēdienus. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju Ls 3 pusdienām. Saskaņā ar Darba likuma 74.pantu donors, kurš, iepriekš par to paziņojot darba devējam, ziedo asins ārstniecības iestādē, saņem atlīdzību par attaisnoto darba kavējumu, un viņam ir tiesības uz atpūtas dienu (izmaksājot par to atlīdzību par darbu) nākamajā dienā pēc asins ziedošanas. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.

Veselība