Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā: Pie dežūrārstiem tikai dienā 3

Pavisam drīz Valkas iedzīvotāji ambulatoro medicīnisko palīdzību varēs saņemt pilnībā izremontētās telpās. Sieviešu konsultācijas kabinetos remonts jau pabeigts. Līdz 1. jūnijam celtnieki sola nodot lietošanā arī pārējās telpas.

 

 Pamatojoties uz veselības aprūpes finansēšanas izmaiņām, Vidzemes slimnīcas valde ir pieņēmusi lēmumu ar 18. maiju reorganizēt nodaļu Valkā, to pārveidojot par aprūpes nodaļu. "Tā ir ārstniecības iestāde, kur pacientiem sniedz stacionāro veselības aprūpi hronisku slimību gadījumā līdz noteiktas ārstniecības pakāpes sasniegšanai," skaidro Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

 

 

Aprūpes slimnīcā nav nepieciešama ārsta diennakts klātbūtne. Tas nozīmē, ka no nākamās pirmdienas Vidzemes slimnīcā Valkā dežūrārsta pakalpojumi būs pieejami darbdienās no pulksten 8.00 līdz 16.00. Pārējā laikā un brīvdienās pēc medicīniskās palīdzības jāvēršas pie ģimenes ārsta vai citiem primārās aprūpes speciālistiem, vai jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

 

 

Nosūtīšanas kārtība uz ārstēšanos aprūpes nodaļā paliek iepriekšējā, saglabājas arī pacienta iemaksa - pieci lati par katru stacionārā pavadīto dienu.

 

Pateicoties Valkas rajona padomes piešķirtajam finansējumam, būs izdevies sakārtot slimnīcas 1. stāvu un arī sakopt ēkas fasādi. Pēc remonta Valkā pacientus sāks pieņemt kardiologs Uldis Sproģis.

 

 

Tiek izskatīta iespēja, ka uz Valku dosies endokrinoloģe Brigita Viziņa. Turpinot attīstīt dienas stacionāra iespējas, plānots, ka no jūnija valcēniešiem būs pieejami rehabilitācijas speciālista - fizioterapeita pakalpojumi.

 

Īstenojot neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta reformu, Valkā ir uzsākta NMP brigāžu pārņemšana, lai ar 1. jūliju tās iekļautu vienotajā valsts NMP dienestā.

Komentāri 3

Veselība