Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā slimnīca atkal strādā 8

Jau nedēļu Vidzemes slimnīcā Valkā pacienti saņem pakalpojumus, kas tik raksturīgi šīm ārstniecības iestādēm. Medicīnas aprūpes nodaļā pārsvarā ārstējas sirmgalvji ar hroniskām saslimšanām, kā arī onkoloģiskie slimnieki.

Šodien "Ziemeļlatvija" viesojās slimnīcā pusdienslaikā. Pacienti tikko bija paēduši pusdienas - kartupeļus ar mērci un sardeli, bet desertā - ķīseli.

 

Nav vairs uzņemšanas nodaļasMedicīnas māsa Veneranda Rubene stāsta, ka slimnīcā vairs nav uzņemšanas nodaļas, tāpēc medicīniskajam personālam jāveic arī darbi, saistīti ar pacientu dokumentu noformēšanu. "Darba pietiek, jo dežūrā, kas ilgst diennakti, nodaļā strādā viena māsa un viņas palīgs," atklāj V. Rubene.

 

Nodaļā pēc pulksten 16.00 un arī brīvdienās vairs nav pieejami ārstējošie ārsti. Gadījumā, ja pacientam šajā laikā nepieciešama ārsta palīdzība, tad jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība. Lai gan "ātro" brigāde ir tikai pāris soļu tālāk no medicīniskās aprūpes nodaļas, diemžēl ir jāzvana uz Neatliekamās palīdzības dienestu Valmierā, kas savukārt pāradresē telefonzvanu Valkas brigādei.

 

Tomēr neskatoties uz medicīnas aprūpes sistēmas nesakārtotību, valcēnieši priecājas par slimnīcas darba atjaunošanu.

 

Pirms diviem gadiem, apvienojoties Valkas un Valmieras slimnīcai, Valkā izremontēja telpas, tāpēc te radīti labvēlīgi apstākļi pacientu atveseļošanās procesam un rehabilitācijai.

 

Joprojām nespēj samaksāt Slimnīcas vecākā māsa Iraida Ārgale stāsta, ka Valkā pārsvarā ārstējas pacienti ar hroniskām kaitēm, kas īpaši mēdz saasināties rudens sākumā. Pašlaik nodaļā veselību atgūst ne tikai valcēnieši, bet arī pacienti no Smiltenes, Valmieras, Burtnieku novada un citām tuvējām apdzīvotām vietām.

 

 

Pacienta iemaksa pa vienu diennakti medicīniskās aprūpes nodaļā ir pieci lati. Diemžēl medicīniskajam personālam jau nācies saskarties ar gadījumu, kad kāda paciente atteikusies turpināt ārstēšanos, jo viņai neesot naudas. I. Ārgale norāda - ar 1. oktobri trūcīgie pacienti, uzrādot attiecīgu izziņu, būs atbrīvoti no pacienta iemaksas.

 

Lai nokļūtu slimnīcā Valkā, saslimšanas gadījumā vispirms jāvēršas pie sava ģimenes ārsta vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība.

 

Slimnīcas paciente Antonija Kronberga ir priecīga, ka nav vairs jābrauc uz Valmieras slimnīcu, bet var ārstēties tepat Valkā. Sirmgalvei meita iegādājusies veselības apdrošināšanas polisi, tāpēc viņa neuztraucas par to, kā varēs samaksāt par ārstēšanos.

Komentāri 8

lasītāja

Kāpēc atkal tiek maldināti iedzīvotāji. Nu nevar ātrā palīdzība vest slimnieku uz Valku. Ātrā palīdzība drīks vest uz Valku un, to arī dara, tikai tajos gadījumos, kad uz slimnīcu nosūta ārsts, tikai darba dienās līdz pl:16.00. Tas ir tāpēc, ka citā laikā Valkas slimnīcā nav daktera, nav kas slimnieku apskata un nozīmē ārstēšanu. Ja cilvēkam slikti un tiek izsaukta neatliekamā palīdzība vajadzības gadījumā pacientu vedīs uz Valmieras slimnīcu.
No tādas, nepatiesas informācijas, rodas nevajadzīgi pārpratumi. Es ceru, ka šim rakstam būs precižējumi un skaidrojumi no atbildīgām personām.

pirms 10 gadiem, 2009.09.28 17:34

.......

Valkas dome atradusi risinājumu telpām,bet Smiltenē.....krēsli dabūti,ātro palīdzību arī raida ārā no esošajām telpām....ārprāts!

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 10:14

..

Tas gan ir mūsu medicīnas sistēmas izkropļojums, ka ātrie ir lejā, bet, ja slimnīcā tos vajag, jāzvana uz valmieru, jāpiesaka. Māžošanās. Arī tiem cilvēkiem, kuri ierodas ātrajos, jāstāv aiz durvīm, kaut pusdzīviem un vispirms jāpiezvana uz Valmieu, jāpiesaka, ka mirst ātrās palīdzības degunpriekša, tad valmiera nodos izsaukumu un tikai tad var palīdzēt slimniekam. Tiešam gudrās skolās jāiet, lai ko tādu izdomātu! Izmetiet to Hipokrāta zvērestu no mācību programmām un pasakiet atklāti - medicīna ir liels bizness.

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 13:39

Tiesa gan

arī man bija gadījums ,kad biju no darba aizgājusi līdz ātrajai palīdzībai un lūdzu lai izmēra asinsspiedienu.Man paskaidroja-lai ejot atpakaļ uz darbu ,zvanot un izsaucot ātro palīdzību ,tad viņi aizbraukšot un izmērīšot.

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 17:33

Spiediens mērīt jāiet pie ģimenes ārsta. Prakses ir atvērtas līdz vakaram.
Pats fakts, ka cilvēks guļ slimnīcā un, ja viņam pēkšņi paliek slikti, ir jāsauc ātrie āri ir jocīgs. Kaut kas tajā sistēmā tiešām nav kārtībā.

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 18:22

nav gan tiesa

Mani gan apkalpoja. Bērnam pēkšņi uzskrēja temperatūra. Mēs atbraucām uz uzņemšanu, durvis bija ciet, bet norādīti telefona numuri. Sazvanījām ātros un mūs tur pat mašīnā apskatīja, ielika svecīti un vēl piedāvāja aizvest uz Valmieru. Turpmāk, protams, es zināšu, ka slimnīcas vairs nav, nav arī uzņemšanas.

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 19:15

Aina

Jā, Latvijā medicīna ir zem katras kritikas. Valkā,protams, sestdienās, svētdienās ir liela problēma ar palīdzības meklēšanu, taču pēc pieredzes saku, ka palīdzība ir iespējama saņemt Valkas ātrajā palīdzībā.Aiz durvīm gan sēdēju kādu laiku, kamēr tiek paziņots viņu dispičeriem, taču palīdzība tika sniegta mašīnā.Paldies par atsaucību un palīdzību.

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 09:07

He...

Nu nevainojat aatros, kur tie nav vainiigi. Taada nu reiz taa kaartiiba ir. Un vispaar - aatrie, vismaz pagaidaam, ir vieniigaa mediciinas joma, kas ir par briivu jebkuraa gadiijumaa. Arii, ja izsauksiet nemirstot. Varbuut kaut kaadu cienju saglabaasim pret tiem cilvekiem, kas sniedz mums paliidziibu un reizeem paskatiisimies pasi uz sevis kaa uzvedamies.Nav jau vinji emocionaalaas miskastes.

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 16:48

Veselība