Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā slimnīca nav likvidēta, tā ir aprūpes slimnīca (papildināts ar pēdējo rindkopu)

No Valkas rajona padomes Vidzemes slimnīcā pienāca informācija, ka iedzīvotāji, tai skaitā arī ģimenes ārsti, nav īsti sapratuši izmaiņas Valkas slimnīcā un izplatās runas, ka Valkā vairs nav slimnīcas ar ārstiem, bet tikai sociālās aprūpes nodaļa.

 

"Kopš 18. maija Valkā ir mainīts stacionāra statuss - tagad tā ir aprūpes slimnīca, kurā strādā arī ārsti. Tas nav viens un tas pats, kas sociālās aprūpes nodaļa, kurā ir tikai māsu aprūpe," stāsta Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

 

Vidzemes slimnīcā Valkā ir saglabāts stacionārs, kurā ārstējas pacienti ar hroniskām saslimšanām un tādi, kuriem vairs nav nepieciešama intensīva ārstēšana ar ārsta diennakts uzraudzību, tomēr mediķu aprūpe vēl vajadzīga.

 

 

Valkas stacionārā tagad darbdienās no pulksten 8.00 līdz 16.00 strādā trīs ārsti: Guntis Kļaviņš, Laimonis Dimiņš un Alberts Baiks. Pārējā laikā un brīvdienās slimnīcā vairs nav pieejami dežūrārsta pakalpojumi. Tad pēc medicīniskās palīdzības jāvēršas pie ģimenes ārsta vai jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

 

Aprūpes slimnīcā Valkā pacienti nokļūst ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu, vai arī tiek pārvesti ārstēšanās turpināšanai no stacionāra Valmierā. Ir saglabāta arī pacienta iemaksa - pieci lati par katru nodaļā pavadīto dienu.

 

Plānots, ka no jūnija valcēniešiem būs pieejami rehabilitācijas speciālista - fizioterapeita pakalpojumi. Ar jūliju katra mēneša pirmajā otrdienā izbraukuma vizītēs dosies kardiologs Uldis Sproģis. Tiek izskatīta iespēja, ka uz Valku brauks arī endokrinoloģe Brigita Viziņa.

 

 

Nolemts, ka ar jūniju katra mēneša pirmajā piektdienā izbraukuma vizītēs uz Valku dosies kardiologs Uldis Sproģis un pieņems pacientus no plkst.10.00 - 16.00. Pirmā dr. U. Sproģa pieņemšana - 5. jūnijā. Vizīte pie kardiologa jāpiesaka ambulatorās nodaļas reģistratūrā.

 

Veselība