Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas, Ēveles un Jērcēnu pagastā bez maksas vakcinēs bērnus 2

Šogad bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu notiks 145 Latvijas pagastos, tostarp arī Valkas, Ēveles un Jērcēnu pagastā.

 

Valsts aģentūras "Sabiedrības veselības aģentūra" Vidzemes reģionālās filiāles Infekcijas slimību epidemioloģijas daļas vadītājas vietniece Rasma Grauda informē, ka pirmo reizi bezmaksas vakcināciju bērniem veiks Jērcēnu pagastā, bet pārējās abās pašvaldībās tā notiks atkārtoti. Pēc Sabiedrības veselības aģentūras epidemioloģiskās uzraudzības datiem saslimstība ar ērču encefalītu pēdējo piecu gadu laikā šajos pagastos bijusi visaugstākā.

 

Lai saņemtu bezmaksas poti, bērnu vecākiem, kuru atvasēm deklarētā dzīvesvieta atrodas kādā no pagastiem, sākot ar marta beigām jāvienojas ar savu ģimenes ārstu par abpusēji izdevīgāko vakcinācijas laiku. Mediķi atgādina, ka vakcinācija pret ērču encefalītu ir vislabākais profilakses līdzeklis.

 

 

Vakcināciju veic atbilstoši vakcīnas ražotāja noteiktai shēmai, lai izveidotos noturīga imunitāte. Pērn ar ērču encefalītu saslima 184 cilvēki, tai skaitā arī 17 bērni. Lielākais saslimšanas gadījumu skaits Latvijā reģistrēts 1994. gadā, kad ar šo slimību inficējās 1366 cilvēki, tostarp 169 bērni.

Komentāri 2

***

Pēc Sabiedrības veselības aģentūras epidemioloģiskās uzraudzības datiem saslimstība ar ērču encefalītu pēdējo piecu gadu laikā šajos pagastos bijusi visaugstākā.

pirms 10 gadiem, 2009.03.25 13:06

Veselība