Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā lems par Vidzemes neatliekamās medicīniskās palīdzības iestāžu iekļaušanos vienotajā valsts NMP dienestā

17.martā, pulksten 12 Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta direktore Renāte Pupele aicina Vidzemes pašvaldības, kam pieder NMP iestādes (brigādes), šo iestāžu vadītājus un žurnālistus uz sarunām Valmieras rajona pašvaldības SIA „Neatliekamā medicīniskā palīdzība", Valmierā, Rīgas ielā 47.

Sarunās paredzēts apspriest Vidzemes neatliekamās medicīniskās palīdzības iestāžu (brigāžu) iekļaušanos nupat izveidotajā vienotajā valsts NMP dienestā. Sarunās piedalīsies arī Veselības ministrijas pārstāvji. Pulksten 13.15 aicinām žurnālistus uz preses konferenci Valmieras rajona NMP stacijā.

Kā jau ziņots, 2009.gada 27.janvārī Ministru kabinets pieņēma lēmumu par vienota valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izveidošanu. NMP dienesta direktore jau ir uzsākusi sarunas ar pašvaldībām par to īpašumā esošo NMP iestāžu (brigāžu) iekļaušanos vienotajā dienestā.

Ar 16.aprīli NMP dienestam pievienojas Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacija, kas nodrošina gandrīz pusi no visiem izsaukumiem valstī. Šobrīd visā valstī neatliekamo medicīnisko palīdzību pirmsslimnīcu etapā nodrošina 39 pašvaldībām piederošas institūcijas, ta.sk. NMP stacijas, slimnīcu vai citu ārstniecības iestāžu struktūrvienības.

„Līdzšinējās sarunas ar Valmieras rajona pašvaldības un NMP stacijas vadību ļauj cerēt, ka arī Valmieras rajona NMP stacija iekļausies valsts vienotajā NMP dienestā, kļūstot par NMP dienesta Vidzemes reģionālo centru," sacīja Renāte Pupele.

„Augstā līmenī organizētā neatliekamā medicīniskā palīdzība, jaunu tehnoloģiju ieviešana un vienota brigāžu vadība Valmieras un Valkas rajonā - šī Valmieras rajona NMP stacijas pieredze būs neatsverams ieguvums un iespēja pārņemt labo praksi daudziem citiem Latvijas reģioniem, strādājot vienotajā NMP dienestā," uzsvēra Renāte Pupele, aicinot arī pārējās Vidzemes pašvaldības, kam pieder NMP iestādes (brigādes), ar šo pieredzi iepazīties, lai kopīgi lemtu par iespējamo turpmāko sadarbību.

Veselība