Veidos dienas centru bērniem ar garīgiem traucējumiem

Valmieras rajona bērnu un ģimenes centrā "Pārgauja" no nākamā gada janvāra paredzēts atvērt dienas centru bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valmieras rajona padomē.

Lai šim centram varētu piesaistīt valsts finansējumu, Valmieras rajona padome apņēmusies turpmākos gadus sniegt līdzfinansējumu centra darbības nodrošināšanai. Līdz 2011.gadam dienas centra vajadzībām ik gadu no valsts un rajona padomes budžeta nepieciešami 28 224 latu, un rajona padome apstiprinājusi līdzfinansējuma apjomu - 1.finanšu gadā 20% apjomā no kopējā budžeta, bet ceturtajā finanšu gadā - jau 80% apjomā no kopējā budžeta. Iecerēts, ka dienas centrs varēs uzņemt 14 bērnus un jauniešus ar garīga rakstura traucējumiem, lai, strādājot ar speciālistiem, viņi kļūtu neatkarīgāki un patstāvīgāki savās ikdienas aktivitātēs. Patlaban Valmieras rajonā nekur citur šāda veida pakalpojumus garīgi neveseliem bērniem un jauniešiem nesniedz, uzsvērts sagatavotajā projekta pieteikumā. Bērnu un ģimenes centrā "Pārgauja" jau ir izveidota atsevišķa grupa darbam ar bērniem un jauniešiem ar garīgiem traucējumiem.

Centra klienti apgūs pašaprūpes iemaņas - patstāvīgas ēšanas, pārvietošanās un citas prasmes, varēs attīstīt fiziskās spējas, darboties mākslas un rotaļu nodarbībās, kā arī saņemt citu palīdzību.

Reizē ar palīdzības sniegšanu bērniem un jauniešiem centrā paredzēts izveidot arī atbalsta grupu viņu vecākiem.

 

Veselība