Vēlas izmantot pacientu pieredzi 1

Vēl līdz 8. aprīlim iedzīvotāji var iesūtīt vēstules biedrības "Dzīvības koks" rīkotajā vēstuļu akcijā "Mana vai man tuvo cilvēku pieredze cīņā ar vēzi".

Plānots, ka iesūtītās vēstules izmantos, lai palīdzētu uzveidot uz pacientu vērstu onkoloģisko aprūpi Latvijā.

 

Biedrības "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja Daina Mezīte informē, ka biedrība plāno apkopot vēstulēs minētās problēmas un izmantot tās, lai aktīvi iesaistītos valsts programmas onkoloģijā apspriešanā. D. Mezīte aicina onkoloģiskos pacientus uzrakstīt savu pieredzi cīņā ar vēzi, lai palīdzētu valstī izveidot uz pacientu vērstu onkoloģisko aprūpi.

 

 

Mērķis nav negatīva informācijaRīkotāji uzsver, ka vēstuļu akcijas mērķis nav savākt visu negatīvo informāciju, bet gan izprast reālās problēmas, ar kurām nākas saskarties cilvēkiem. Plānots, ka iegūtā informācija nonāks gan Veselības ministrijā, gan pie ģimenes ārstiem un profesionālajām asociācijām. "Dzīvības koks" aktīvisti cer piedalīties arī valsts programmas onkoloģijā izstrādē.

 

 

Sievietēm - krūts un ādas vēzis Statistikas dati liecina, ka sievietēm visizplatītākais audzēja veids ir krūts un ādas vēzis. Savukārt vīriešiem - plaušu un prostatas vēzis. Ļaundabīgos audzējus pirmajā un otrajā stadijā atklāj apmēram 40 procentos gadījumu. Pārējos gadījumos ļaundabīgos audzējus atklāj, kad vēža ārstēšana vairs nevar būt tik efektīva. Kā galvenais iemesls šādai situācijai tiek minēta novēlota vēršanās pie ārsta - 43,7 procentos gadījumu, kā arī slēpta slimības gaita - 20,4 procentos gadījumu.

Komentāri 1

xxx

ja cilvēkam ir plaušu vēzis tad tur nekas vairs nelīdz. nesaprotu kas tur ko pētīt. zinātnieki strādā tad kad vini būs savu darbu padarijuši tad arī būs rezūltāti. nevis kautko pētīt.

pirms 13 gadiem, 2008.04.02 17:02

Veselība