Veselības aprūpes plānā Smiltenes slimnīcai noteiks steidzamās medicīniskās palīdzības punkta statusu 5

Atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam veselības aprūpes attīstības plānam 2018.gadam, Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcai, Gulbenes poliklīnikai un Alūksnes slimnīcai šajā plānā tiks noteikts steidzamās medicīniskās palīdzības punkta statuss, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģionā (VPR).

Veselības aprūpes attīstības plāns ir dokuments, kas palīdzēs īstenot lēmumu plānošanas un pieņemšanas procesus un ieskicēs veselības aprūpes sistēmas nākotnes scenāriju. Dokumenta mērķis ir noteikt iespējamo veselības aprūpes iestāžu tīklu reģionu un novadu līmenī.

Šajā nedēļā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes izbraukuma sēde, kurā klātesošie izvērtēja Veselības ministrijas izveidoto veselības aprūpes attīstības plānu 2018.gadam.

Uzlabojot ārstniecības infrastruktūru Vidzemē, ir nepieciešams to saistīt ar sabiedriskā transporta un autoceļu sistēmu, kā arī ar finansu un demogrāfijas jautājumiem.

Valsts sekretārs Rinalds Muciņš norāda, ka svarīgi ir atgriezties pie plānošanas. Veiksmīga ārstniecības infrastruktūras izveidošana ir atkarīga no daudziem citiem jautājumiem, kas norādīti reģionālajos un teritoriālajos plānošanas dokumentos.

"Ir labi, ka ir parādījušies šādi dokumenti, jo mēs daudzus gadus runājam par to, ka ir nepieciešamas efektīvas darbības slimnīcās un ārstniecības iestādēs un beidzot viens cilvēks ir parādījis, ka to var izrēķināt un salīdzināt," procesu vērtē Cēsu klīnikas valdes locekle Iveta Ozoliņa.

Balstoties uz analīzes rezultātiem Vidzemes slimnīcā, Cēsu klīnikā un Madonas slimnīcā ir paredzēts saglabāt jau esošās funkcijas. Bet Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcai, Gulbenes poliklīnikai un Alūksnes slimnīcai noteiks steidzamās medicīniskās palīdzības punkta statusu.

Pacientiem būs iespēja saņemt palīdzību traumu, pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasināšanās gadījumos. Alūksnes slimnīcā darbosies trīs diennakts speciālisti un divi diennakts ārsti, tāpat pacientiem būs pieejamas visas ambulatorās aprūpes iespējas.

Veselības ministrijas pārstāvji uzsver, ka gala lēmumu par veselības aprūpes attīstības plānu pieņems valdība, bet sniedzot savus priekšlikumus un redzējumu par veselības jomas problēmām, vidzemniekiem ir iespēja ietekmēt lēmumu.

Komentāri 5

Gatis

Beidzot,kas labs-vajadzēja likvidēt,lai atkal atjaunotu?

pirms 8 gadiem, 2012.05.28 14:26

Nu jā

Nojaucam, likvidējam, tieši kā bija ar bērnudārziem, tad attopamies, ka noārdījuši veltīgi.
Labi jau, ka vispār atjēdzās tagad, ja vēlāk, tad tiešām būtu par vēlu. Cik atkal nevajag ieguldīt līdzekļu, lai atjaunotu. Nopostīt IR TIK VIEGLI.
KĻŪDAS IR JĀLABO un .... laicīgi.

pirms 8 gadiem, 2012.05.29 09:14

Nu jā

Nojaucam, likvidējam, tieši kā bija ar bērnudārziem, tad attopamies, ka noārdījuši veltīgi.
Labi jau, ka vispār atjēdzās tagad, ja vēlāk, tad tiešām būtu par vēlu. Cik atkal nevajag ieguldīt līdzekļu, lai atjaunotu. Nopostīt IR TIK VIEGLI.
KĻŪDAS IR JĀLABO un .... laicīgi.

pirms 8 gadiem, 2012.05.29 09:14

isti nesaprotu ,vai tad atkal būs mums slimnica kur arstēties jeb tikai pansionats

pirms 8 gadiem, 2012.05.29 11:16

Veselība