Veselības inspekcija atgādina par darbinieku obligāto veselības pārbaužu nozīmi 3

Pievēršot sabiedrības uzmanību tuberkulozes izplatībai, Veselības inspekcija atgādina, ka savlaicīgi veikta obligātā veselības pārbaude, tajā skaitā plaušu rentgenoloģiskā izmeklēšana nav formalitāte, bet gan atbildība un rūpes par savu un citu cilvēku veselību.

Personām, kuras ir nodarbinātas darbos, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, ir obligāti jāveic veselības pārbaudes pirms stāšanās darbā un pēc tam vienu reizi gadā, kā to nosaka LR epidemioloģiskās drošības normatīvie akti.

Obligātās veselības pārbaudes jāveic personām, kuras ir nodarbinātas kādā no pārtikas aprites posmiem, kā arī personām, kuru darbs ir pakalpojumu sniegšana klientiem (darbs frizētavās, solārijos, kosmētiskajos kabinetos, pirtīs, peldbaseinos, dienesta viesnīcās, izglītības iestādēs un bērnu nometnēs, sociālās aprūpes iestādēs un ārstniecības iestādēs).

Obligāto veselības pārbaužu mērķis ir pasargāt pakalpojumu saņēmējus no inficēšanās riska pakalpojumu sniegšanas vietās, tajā skaitā no inficēšanās ar tuberkulozi. Tādēļ pārbaudes ietver arī rentgenoloģisko izmeklēšanu, kas ir plaušu tuberkulozes diagnostikas pamatmetode pieaugušajiem.

Tuberkuloze ir plaši izplatīta un bīstama infekcijas slimība-viens neārstēts slimnieks gadā ar tuberkulozi var inficēt vidēji 10-15 cilvēkus. Vislielākais risks inficēties ir slimās personas ģimenes locekļiem, darba kolēģiem un draugiem, tātad cilvēkiem, kuriem ir pastāvīgs kontakts ar tuberkulozes slimnieku.

Diemžēl tuberkulozei nav specifisko, tikai šai slimībai raksturīgo simptomu. Galvenie tuberkulozes simptomi ir klepus, nespēks, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svīšana naktīs.

Komentāri 3

Uzziņai

Vispār reizi gadā plaušu rentgens ir bezmaksas.

pirms 8 gadiem, 2012.03.22 18:12

******

Tas gan interesanti, nezin kāpēc tad ejot sanitāro jāmaksā 8 lati?

pirms 8 gadiem, 2012.03.22 19:23

Squeereenrilm

Хай всем заходите на наш сайт, его так легко запомнить, на нем Вы найдете громадную коллекцию фильмов, всех жанров и направлений документальные фильмы . Ежечасные обновления, старые, документальные, отечественные и зарубежные фильмы всех жанров. Рай для киноманов. Только лучшее, только для Вас!!!

pirms 8 gadiem, 2012.04.05 11:42

Veselība