Veselības inspekcija brīdina par bīstamu kapsulu izplatīšanu internetā

Veselības inspekcijas (VI) Zāļu aprites risku vadības nodaļa saņēmusi ziņojumu no Beļģijas Zāļu un veselības produktu aģentūras, ka Ķīnā ražotais produkts "Zhen de Shou" satur bīstami daudz sibutramīna, aģentūru LETA informēja VI Komunikācijas nodaļas vadītājas vietniece Madara Straupe.

Šis produkts paredzēts svara zaudēšanai un tiek izplatīts internetā. "Zhen de Shou" tiek ražots kapsulu veidā, bet netiek reģistrēts kā zāles. Tā sastāvā tiek minēti ārstniecības augi.

Pēc produkta testēšanas oficiāli atzītajā Beļģijas laboratorijā konstatēts, ka produkts satur 36 miligramus sibutramīna, kas 2-3 reizes pārsniedz oficiāli reģistrētā medikamenta "Reductil" sastāvā esošā sibutramīna devu.

Sibutramīns ir centrālas darbības pretaptaukošanās līdzeklis, kas lietojams kā palīglīdzeklis ķermeņa masas stabilizēšanai. Tas parasti ir medicīnisku zāļu sastāvā, kuru iegādei nepieciešama ārsta recepte, informēja Straupe.

Lietojot devās, kas pārsniedz pieļaujamo normu, tas ir, 15 miligramus, iespējami sirdsdarbības traucējumi, asinsspiediena izmaiņas, aknu un nieru darbības traucējumi, koncentrēšanās spēju mazināšanās.

Beļģijas Zāļu un veselības produktu aģentūrai nav informācijas par produkta izplatīšanu un eksportu uz citām valstīm.

Produkts tiek pārdots caur internetu, līdz ar to tas ir pieejams arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

VI aicina iedzīvotājus uzmanīgi izvērtēt internetā izplatītos līdzekļus, kas tiek piedāvāti kā zāles vai uztura bagātinātāji.

 

Veselība