Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības norēķinu centrs trūcīgām personām izsniedzis 101 izziņu!

Veselības norēķinu centrs, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, kad samazinās iedzīvotāju ienākumi, atgādina, ka trūcīgām personām no 2009.gada 1.oktobra izdevumus par zāļu grupas lētākajiem kompensējamajiem medikamentiem valsts apmaksās pilnā apmērā. Pēc pēdējiem operatīvajiem datiem Veselības norēķinu centrs ir izdevis 101 izziņu trūcīgām personām.

 

Veselības norēķinu centra izsniegtā izziņa apliecina, ka trūcīgā persona ir sasniegusi zāļu iegādes valsts nekompensētās daļas limitu un turpmāk izdevumi par kompensējamo zāļu grupas lētākajiem medikamentiem tiks apmaksāti pilnā apmērā.

 

Atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem zāļu iegādes valsts nekompensētās daļas limits no 1.oktobra līdz 31.decembrim ir noteikts Ls 12,50.

2010.gadā izdevumi par kompensējamajiem medikamentiem tiks apmaksāti, ja trūcīgā persona būs samaksājusi Ls 50 gada laikā.

 

Lai persona saņemtu izziņu par valsts nekompensētās daļas limita sasniegšanu, Veselības norēķinu centra teritoriālajā nodaļā jāuzraksta iesniegums un jāiesniedz sekojoši dokumenti:

 

* „Izziņas par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam" kopija;* kases čeki, kvītis (oriģināli), kas apliecina maksājumu veikšanu par kompensējamām zālēm;* recepšu kopijas par kompensējamām zālēm, (par kopijas izsniegšanu jājautā aptiekā).

Vairāk par izziņas „Par trūcīgās personas zāļu vai medicīnisko ierīču iegādes izdevumu maksimuma sasniegšanu kalendāra gada laikā" izsniegšanas kārtību lasiet Veselības norēķinu centra mājas lapā www.vnc.gov.lv.

Veselība