Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra tiek pārveidota par Veselības norēķinu centru!

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (turpmāk tekstā - Aģentūra) no 2009.gada 1.oktobra saskaņā ar Veselības ministrijas uzsākto nozares pārvaldes reformu tiek pārveidota par Veselības norēķinu centru. Reorganizācijas ietvaros tiek samazināts darbinieku skaits par vairāk kā pusi un pārskatītas funkcijas, kuras turpmāk veiks Veselības norēķinu centrs.

 

Veselības norēķinu centra mērķis būs nodrošināt valsts garantēto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējas, slēdzot vairāk kā 4 900 līgumus ar pakalpojumu sniedzējiem un apmaksājot pakalpojumu sniedzēju veikto darbu.

 

 

No Aģentūras pārņemtajām funkcijām Veselības norēķinu centrs neveiks visu veselības aprūpes pakalpojumu cenu (tarifu) aprēķinus un kontroli par pakalpojumu sniedzēju veikto darbu un naudas līdzekļu izlietojumu.

 

 

Reorganizācijas ietvaros izveidota arī jauna un vienkāršota struktūra Centrālajā birojā teritoriālajās nodaļās, likvidējot divus direktora vietnieka amatus un samazinot departamentu skaitu no 16 uz 4. Darbinieku skaits samazināts par vairāk kā 51% - no līdzšinējiem 272 uz 139.

Veselība