Vidzemes slimnīcā izsludinās karantīnu

Vidzemes slimnīcā, pieaugot saslimstībai ar akūtām augšējo elpceļu infekcijas slimībām, no pirmdienas, 28.janvāra, tiks noteikta karantīna, aģentūrai LETA pastāstīja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību konsultante Benita Brila.

Karantīnas režīms būs spēkā visās Vidzemes slimnīcas ēkās Valmierā, Valkā un Rūjienā. Slimnīcā guļošo pacientu piederīgie un draugi karantīnas laikā aicināti atturēties no sasirgušo tuvinieku apmeklēšanas slimnīcas palātās, sacīja Brila.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa ietvaros Alūksnes un Balvu rajonā tika reģistrēta gripas epidēmija. Gripas gadījumi reģistrēti arī Aizkraukles, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas un Rīgas rajonā.

Salīdzinot ar pagājušo sezonu, gripas epidēmija ir sākusies aptuveni četras nedēļas agrāk.

Visā Latvijas teritorijā pieaugusi arī saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām - ar tām slimoja vidēji 1361 no 100 000 iedzīvotāju. Visaugstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām reģistrēta Aizkraukles, Balvu, Jelgavas un Rīgas pilsētās un rajonos.

Ir samazinājies arī izglītības iestāžu apmeklējums - pagājušajā nedēļā bērnudārzus apmeklēja 74% audzēkņu, skolas - 89% audzēkņu.

 

Veselība