Vidzemes slimnīca: Piedāvātā līguma projekta nosacījumi izslēdz iespēju sniegt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu 4

"Piedāvātā līguma projekta nosacījumi izslēdz iespēju sniegt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu," šādiem vārdiem aģentūrai LETA piedāvāto līgumu, kuru valsts varētu noslēgt ar Vidzemes slimnīcu, raksturo slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.

Liepa nekonkretizē jaunā līguma nosacījumus, bet min piemēru: "Lai būtu skaidrāk, tikai viens piemērs - miokarda infarkta pacienta neatliekama ārstēšana reanimācijas nodaļā vienā dienā slimnīcai izmaksā nepilnu 1000 latu. Trīs ceturtdaļas no tiem ir maksa par medikamentiem.

Bet no valsts piedāvātā finansējuma slimnīcām jaunajā līgumā medikamentiem viena pacienta ārstēšanai dienā atvēlēti divi lati."

Kā uzskata Liepa, ja šādos apstākļos slimnīca tomēr grib saglabāt pakalpojuma kvalitāti un personāla kvalifikāciju, slimnīcai kā uzņēmumam draud maksātnespēja.

Jau pagājušā gada novembrī Vidzemes slimnīca bija izstrādājusi lielāko daļu piešķirto kvotu, tādēļ, lai paplašinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, slimnīcas valde pieņēma lēmumu samazināt maksas pakalpojumu cenas par 20%.

Iepriekš tika plānots, ka lēmums par cenas atlaidi būs spēkā līdz šā gada 21.janvārim.Tomēr atlaides piešķiršanas laiks ir pagarināts līdz līguma noslēgšanai ar Nacionālo veselības dienestu.

Cenas atlaide tiek piemērota ambulatorajiem un dienas stacionāra medicīniskajiem pakalpojumiem, izņemot izmitināšanas pakalpojumu un speciālista konsultācijas Vidzemes slimnīcas Konsultatīvajā kabinetā Bastionā.

Komentāri 4

mikrobs

krāsim tauta naudu un nemaksāsim nodokļus,lai iznāk zālēm

pirms 9 gadiem, 2012.02.03 14:30

likvidators

lai glābtu slimnīcu, tad NEKAVĒJOŠI ir jālikvidē administratīvai personāls, jo Vidzemes slimnīcas mājas lapā atalgojums decembrī ( arī citos mēnešos analogi):
ārstu vid.darba alga Ls 776,-; administratīvajam personālam- 9 cilvēkiem Ls 1026,-mēnesī. Par mums, vidējo personālo- sanāk Ls 270,-.
SKUMĪGI, SKUMĪGI

pirms 9 gadiem, 2012.02.03 15:21

***

Visur pelna tikai "augšas", tiešie darba veicēji, neskaitot ārstus, strādā par viszemāko samaksu.
Dod, cik gribi, nekad nepietiek.
Circene!, vai nav pienācis laiks pārskatīt, bet tā pamatīgi, šo sistēmu!!

pirms 9 gadiem, 2012.02.03 18:36

"Vidzemes slimnīca: Piedāvātā līguma projekta nosacījumi izslēdz iespēju sniegt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu" - nav jau bijis arī iepriekš, tagad nebūs vispār :(

pirms 9 gadiem, 2012.02.06 13:21

Veselība