Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemes slimnīca, tāpat kā visi, samazina pakalpojumu klāstu 8

Vidzemes slimnīcas Valkas nodaļas personāla vidū izskanējušas sarunas, ka 15. jūlijā Valkas slimnīca tiek slēgta. Lūdzu to komentēt slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālisti Benitu Brilu.

 

"Datums nav tik precīzi zināms, bet tuvākās nedēļas laikā aprūpes nodaļa Valkā tiks uz laiku slēgta. Bez izmaiņām darbu turpinās ambulatorā nodaļa un dienas stacionārs," informē B. Brila.

 

B. Brila atzīst, ka finansiālā situācija slimnīcā ir tik slikta, ka atliek vien pāriet izdzīvošanas režīmā. "Slimnīcām plānots piešķirt tikai 43 procentus no jau tā apgrieztā pirmā pusgada finansējuma. Visām ārstniecības personām darba samaksa samazināta par 20 procentiem.

 

 

Tāds budžeta samazinājums abas puses - pacientus, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība, un mediķus, kuri prot, grib un var šo palīdzību sniegt, - ir nolicis dramatiskā situācijā," pauž B. Brila.

 

 

Iedzīvotājus tieši skars ievērojami ierobežotais valsts apmaksāto pakalpojumu klāsts un apjomi. No valsts budžeta vairs neapmaksās lielo locītavu endoprotezēšanas operācijas, izņemot operācijas steidzamības vai neatliekamības kārtā. Citos gadījumos operācijas izmaksas būs jāsedz pašam pacientam.

 

 

Valsts turpmāk neapmaksās arī pozitronu emisijas tomogrāfijas izmeklējumus (izmanto onkoloģijā, kardioloģijā, neiroloģijā, psihiatrijā), bet onkoloģisko vai onkohematoloģisko slimību ķīmijterapija un staru terapiju 80 procentos gadījumu veiks ambulatori dienas stacionārā.

 

 

Ir samazināti valsts apmaksāto laboratorijas izmeklējumu un ambulatoro speciālistu konsultāciju apjomi. Ievērojami mazākos apjomos pacientiem būs pieejami otrā posma rehabilitācijas pakalpojumi pēc traumām, operācijām un insultiem.

 

Saskaņā ar valdības lēmumu nebūs paaugstināta pacienta iemaksa par ārstēšanos stacionārā un pacienta līdzmaksājums. Papildus no ambulatorās pacienta iemaksas ir atbrīvoti pacienti, kuriem veic skrīningizmeklējumus. Mājas aprūpes attīstībai ir paplašināts diagnožu klāsts, ar kurām pacients var saņemt valsts apmaksāto veselības aprūpi mājās.

 

Ierobežotā finansējuma apstākļos un pieaugot neatliekamās medicīniskās palīdzības apjomam, Vidzemes slimnīca uz laiku pārtrauc plānveida pacientu uzņemšanu. Valsts apmaksāto medicīnisko palīdzību stacionārā var saņemt tikai neatliekamos gadījumos. Pārējos gadījumos pacientu stacionēšana notiek par maksu.

 

Jūlijā un augustā ir slēgta bērnu slimību nodaļa, rehabilitācijas un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļa. Ķirurģijas nodaļā slēgtas ausu, kakla un deguna slimību ārstnieciskās gultas, bet pacientu ārstēšana notiek dienas stacionārā.

 

 

Ķirurģijas nodaļā turpmāk tiek ārstēti arī pacienti ar akūtām acu saslimšanām. Samazināts gultu skaits ginekoloģisko slimību pacientēm. Kopumā slimnīcā gandrīz uz pusi samazināts stacionāra gultu skaits.

 

Ir atceltas otolaringologa un okulista mājas dežūras - turpmāk šie speciālisti būs pieejami tikai viņu ambulatoro pieņemšanu laikā.

 

Laboratorija un diagnostiskās radioloģijas nodaļas piektdienās strādā ierastajā darbdienas režīmā.

 

Nākot pretim saviem pacientiem, Vidzemes slimnīca ar 1. jūliju visu maksas pakalpojumu cenu ir samazinājusi par 20 procentiem.

 

Tāpat kā līdz šim medicīnisko palīdzību iedzīvotāji var saņemt dienas stacionārā un ambulatori, bet līdz jaunā līguma noslēgšanai ar Valsts obligātās apdrošināšanas veselības aģentūru pagaidām nav iespējams pateikt, cik liela būs valsts apmaksātā ambulatoro pakalpojumu daļa.

Komentāri 8

valcēnietis

Mums Valkā ir jāpriecājas, ka blakus ir labi kaimiņi - Valgas slimnīca. Man nebūs žēl piemaksāt dārgāk par tur sniegtajiem PAKALPOJUMIEM, nevis Latvijas piedāvātajiem tā saucamajiem pakalpojumiem...

pirms 10 gadiem, 2009.07.14 13:13

valcēnietim

nevis pakalpojumiem, bet neatliekamai palīdzībai !!!

pirms 10 gadiem, 2009.07.14 14:38

Ha-Ha

Valkā patiešām slimnīcu, precīzāk, aprūpes nodaļu slēdz ar 15. jūliju. Nav tai Brilai ko laipot kā ceļagājējam pa peļķēm. Jārunā tač skaidri un gaiši.'Formējat EVAK kartes, kas ir par brīvu un neatliekamos gadījumos, vēl pasīti paņemot, ejat uz Valgas slimnīcu. Tur būs lētāk - 2,18 ls ( bet tikai neatliekamie gad. )EVAKu var pasūtīt ar interneta palīdzību. Pašam pakaļ jābrauc uz Smilteni - Pils ielā 6. Latvijai nevajag neko : ne veselus, izglītotus un drošībā dzīvojošus ļaudis, ne arī ienākumus.

pirms 10 gadiem, 2009.07.14 14:47

Benita Brila

Precizējums - Vidzemes slimnīcas aprūpes nodaļa Valkā tiek slēgta ar 16. jūliju.

pirms 10 gadiem, 2009.07.15 11:06

mm

Un vajadzēja naudu ieguldīt remontos.........

pirms 10 gadiem, 2009.07.15 11:30

Veselība