Vidzemes slimnīcā Valkā sākusies telpu renovācija 3

Vidzemes slimnīcā Valkā sākusies telpu renovācija, aģentūrai LETA pastāstīja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

 

Remonta laikā paredzēts apvienot slimnīcas un ambulatorās nodaļas, kas pašlaik atrodas divos korpusos, līdz ar to ģimenes ārstu prakšu un sekundārās aprūpes speciālistu darbavietas ir neracionāli izvietotas citā ēkā, kas jau nodota pilsētas apsaimniekošanai.

 

 

Projektā par primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības, kvalitātes un efektivitātes paaugstināšanu plānots pārcelt ambulatoro daļu un ģimenes ārstu prakšu kabinetus no bijušā poliklīnikas korpusa uz slimnīcas korpusu, tādējādi visas Vidzemes slimnīcas Valkā nodaļas un kabineti atradīsies vienā korpusā, līdz ar to ārstniecības pakalpojumi būs ērtāk pieejami iedzīvotājiem.

 

 

Šī projekta izmaksas ir 150 000 latu, no kuriem 75% jeb 112 500 latu ir ERAF līdzfinansējums, pārējo finansē valsts.

Komentāri 3

lasītāja

Būs nevis ērtāk, bet daudz saspiestāk. Visi poliklīnikas apmeklētāji, vai tie būs bērni, vai pie ķirurga atnākušie pacienti, vai infekciozie slimnieki, visi būs vienā koridorī.
Tā nav nekāda apkalpošanas uzlabošana, bet vēl viens solis uz mazināšanu, sašaurināšanu ar domu vēlāk likvidēt. Pacienti izvēlēsies labāk braukt uz citu poliklīniku, kau arī tālāk, bet saņemt aprūpi cilvēciskos apstākļos un pats par sevi tiks pierādīts, ka Valkā neko nevajag. Valmiera jau domā tikai par sevi, kā tos pašus palikušos ārstus un māsiņas dabūt pie sevīm, jo arī tur nav kas strādā. Un vēl tāds moments: Valka ir ļoti maza pilsētiņa un sēžot vienā gaitenī pie ārstiem, katrs redzēs kur iet kaimiņš un, gan jau, izdomās viņam kādu interesantu kaiti. Arī šīs moments nav mazsvarīgs.

pirms 13 gadiem, 2008.05.25 10:14

skarleta

Ne jau par cilvēkiem tiek domāts visu likvidējot. Nevajag brīnīties un pētīt, kāpēc Latvijā ir tik augsts mirstības procents. Pie ārsta ejam tikai tad, kad slimības jau ir kļuvušas hroniskas, jo tieši rakstā minētā pieejamība netiek nodrošināta. Likvidēja dzemdību nodaļu un bērnu nodaļu, tagad Valmierā iet kā pa konveijeru, viena dzemdētāja nav paspējusi no galda nokāpt, kā otra jau klāt. Kāda te var būt attieksme pret jauno māmiņu. Valkā bija brīnišķīgs personāls un ļoti labas telpas. Kam tas ir izdevīgāk? Tikai ne jaunajām māmiņām. Tāpat mazajiem bērniem, kuri ir spiesti atrasties stacionārā. Ne katrs vecāks var aizbraukt ciemos pie mazuļa Valmierā. Man ir skumji, ka Valku grib pataisīt par izmirstošu pilsētu. Kāda nozīme ir novadiem, ja visi pakalpojumi pieejami drīz būs tikai reģiona centrā?

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 13:35

Inna

Pilnīgi piekrītu abiem komentāriem. Par pacientu šinī gadījumā domā vismazāk, bet aizbildinās gan ar pacienta ērtībām un plusiem. Vai kāds veica aptauju, kur gribētu ārstēties Valkas iedzīvotāji? Es domāju, ka tuvāk savai dzīvesvietai, pie nosacījuma, ka šeit var saņemt nepieciešano ārstēšanu. Un ko dara Valmiera??? Viņi liedz rentgena un labaratojijas pakalpojumus vakaros pēc pl.16.00, kā arī naktīs un brīvdienās. Līdz ar to valkas ārstiem ir sasietas rokas. Kā var mūsdienās uzstādīt diagnozi un ārstēt pacientu uz aklo? Ja pat tādas elementāras izmeklēšanas kā Rtg un asins analīzes Valkā vairs nav. Protams, zinot visu šo, cilvēks brauks kaut uz Rīgu, bet meklēs tādu medicīnas iestādi, kur viņām sniegs mūsdienīgu, profesionālu un adekvātu palīdzību. Bet Valmierai tikai to arī vajag. Redz, jums nav pacientu, jums ir mazs noslogojums, pēc jūsu pakalpojumiem nav pieprasījuma - LĒMUMS -LIKVIDĒT!!! Nav jau tā, ka cilvēki neslimo. Vienkārši cilvēkiem ir radīti tādi apstākļi, ka pēc palīdzības tikt arvien grūtāk. Skumji!

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 13:58

Veselība