Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemes slimnīcā Valmierā – hospitālā viesnīca

Kopš aprīļa Vidzemes slimnīcā Valmierā darbojas hospitālā viesnīca. Jaunais pakalpojums pacientiem dod iespēju ierasties slimnīcā iepriekšējā vakarā, izgulēties un no rīta iet uz operāciju.

 

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila novērojusi, ka līdz hospitālās viesnīcas atklāšanai pacientiem nereti bijis papildu stress par to, kā no rīta varēs pagūt uz operāciju, kur varēs palikt, kad izrakstīs no slimnīcas, jo beidzamais autobuss jau nokavēts?

 

Šis pakalpojums pacientam ļauj arī pēc nesarežģītas operācijas palikt slimnīcā, no rīta atrādīties ārstam un tad doties mājās. Tāpat iespējams pārgulēt slimnīcā pēc izrakstīšanas no stacionāra, ja pēcpusdienā vairs nav iespējams nokļūt mājās.

 

Pakalpojums izmantojams arī gadījumos, kad cilvēku uz slimnīcu nogādā neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet pēc palīdzības saņemšanas viņam stacionārā nav jāārstējas.

Pārnakšņošana slimnīcas viesnīcā bez medikamentiem, ēdināšanas un medicīniskām darbībām (piemēram, injekcijām un temperatūras mērīšanas) maksā 4,20 latus par nakti. Bērniem līdz 18 gadu vecumam noteikta puscena - 2,10 latu.

Saņemot šo pakalpojumu, Vidzemes slimnīcā piemēro atvieglojumus trūcīgajām personām. Ja ģimene vai persona noteiktajā kārtībā ir atzīta par trūcīgu, no 1. oktobra slimnīcas viesnīcas pakalpojumus, ja tie saistīti a ārstēšanos dienas stacionārā, sedz valsts.

 

Tāpat trūcīgās personas ir atbrīvotas no pacienta iemaksas, kā arī no līdzmaksājuma par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām. Lai saņemtu atbrīvojumu no maksājuma, pacientam jāuzrāda atbilstīga izziņa.

Veselība