Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciemiešiem pēc medikamentiem vairs nebūs jābrauc uz pilsētu

Mūsdienās reti kur laukos ir aptieka. Parasti pagastu ļaudis pēc medikamentiem dodas uz tuvāko pilsētu, papildus tērējot savu laiku un transporta izdevumus. Beidzot Vijciemā sen lolotā ideja par aptiekas filiāli ir īstenota.

 

"Cik tas ir ļoti labi, ka mums pašiem pagastā ir aptieka. Esmu invalīde. Līdz mūža beigām jādzer zāles pret augstu asinsspiedienu un sirdij. Arī pret locītavu sāpēm nepieciešami medikamenti.

 

 

Zāles jāpērk divas reizes mēnesī. Bet pati neesmu spējīga aizbraukt uz Smilteni pakaļ. To dara mans brālis. Viņam, kā jau vecam cilvēkam, dažreiz kaut ko piemirstas nopirkt. Tad jāiztiek bez nepieciešamā. Paldies Dievam, tagad visu vajadzīgo varēsim nopirkt tepat uz vietas," stāsta vijciemiete Vaira Beikmane.

 

Domājot par cilvēkiemIecere par aptieku Vijciemā SIA "UNION MED" valdes priekšsēdētājai Aijai Stuckai un farmaceitei Elitai Stošai radās jau sen. Beidzot tā ir īstenota. "Pati dzīvoju Vijciemā un katru dienu braukāju uz Smilteni.

 

 

Es ļoti labi saprotu, cik grūti šajos laikos aizbraukt uz pilsētu, ja, piemēram, bērnam nepieciešams paracetamols, kas nemaksā daudz. Plus vēl ceļa izdevumi turp un atpakaļ - divi lati. Cilvēkiem laukos aptieka ir vajadzīga uz vietas," saka E. Stoša.

 

Ceļš uz aptiekas filiāles atvēršanu Vijciemā nav bijis viegls. Nav zināms, cik tas šajos laukos būs arī rentabli. Tieši šī iemesla dēļ aptiekas vai to filiāles pagastos vaļā never. "Taču mums ir lepnums par paveikto. Saviļņojums bija liels, kad atvēršanas dienā tantes un onkuļi nāca ar ziediem rokās. Pilsētās tas tā nenotiek," saka farmaceite.

 

Vijciemā aptiekas filiāle strādā sešas dienas nedēļā un tajā rotācijas kārtībā cilvēkus apkalpo kāds no farmaceitiem un ārsta palīdze Maruta Jansone-Pundure.

 

Nebūs jālūdz citiemAptaujāto vietējo prieks par aptiekas filiāles atvēršanu pagastā ir neizsakāmi liels. Īpaši to novērtē vecie ļaudis. Vēl 2002. gadā Vijciemā bija aptieka, bet to slēdza. Citi lūdza palīdzību kaimiņiem, ar medikamentu piegādi izlīdzējās radi.

 

 

Radušās situācijas, kad bija jāiztiek bez vajadzīgajām zālēm. "Ir tādi cilvēki, kas knapi, knapi var ar kūjiņu paiet. Visgrūtāk ir tiem, kam nav sava piegādātāja. Ne jau vienmēr tiem kaimiņiem var bāzties virsū un lūgties," saka pensionāre.

 

Sajūsmu par aptieku pagastā neslēpj Elvīra Kosule. "Vai cik jauki. Vairs plāksterītis pirkstīnam nebūs jābrauc pirkt uz pilsētu. Kad aiztaisīja iepriekšējo aptieku ciet, nevarējām pierast. Visu šo laiku mums tās pietrūka. Jaunajā vēl neesmu bijusi. Būs jāpaņem puķes un jāaiziet," teic vijciemiete.

Veselība