Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visā Latvijā, arī Smiltenē, izmainīts traumpunktu darba laiks

Sākot no 1. janvāra, ir mainīts traumpunktu darba laiks visā Latvijā. Tas attiecas arī uz Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcu. Ja agrāk traumpunktā Smiltenē palīdzību sniedza visu diennakti, tad tagad dežūrārsts iedzīvotājiem darba dienās tur būs pieejams no pulksten 18.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās - 24 stundas diennaktī.

Jauno kārtību paredz Veselības ministrijas izstrādātie un Ministru kabineta sēdē 28. decembrī apstiprinātie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtības noteikumos, informē Veselības norēķinu centra sabiedrisko attiecību vadītājs Toms Noviks.

Medicīnas māsa būs visu diennaktiGrozījumi arī paredz izmaiņas traumpunktu ārstniecības personu slodžu skaitā, ņemot vērā katra traumpunkta faktisko noslodzi 2010. gadā.

"Situācijā, kad finansējums veselības aprūpes nozarē tiek samazināts, ir rūpīgi jāizvērtē valsts garantēto pakalpojumu klāsts un tā apjoms. Grozījumi veikti, lai rastu iespējas racionālāk izmantot esošos finanšu līdzekļus," skaidro T. Noviks.

Kaut arī Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas traumpunktā darba dienās no pulksten 8.00 līdz 18.00 nebūs dežūrārsta, medicīnas māsa strādās visu diennakti un iedzīvotāji šajā laikā traumpunktā varēs saņemt palīdzību, kas ir medicīnas māsas kompetencē, informē pašvaldības uzņēmuma "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa. Dežūrārsts traumpunktā būs pieejams darba dienās no pulksten 18.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās - visu diennakti.

"Pacienta iemaksa par traumpunktā saņemto palīdzību nemainās, un paliek līdzšinējā. Slimnīcā ar novada domes atbalstu darbu tāpat kā līdz šim turpina arī aprūpes nodaļa un sociālās aprūpes nodaļa," piebilst S. Zvirgzdiņa.

Kamēr ar Veselības norēķinu centru nav noslēgts līgums jaunajam gadam, no sīkākiem komentāriem slimnīcas valdes priekšsēdētāja atturas.

Grūtākās būs divas stundasŠodien uz sanāksmi Veselības ministrijā aicināti visu Latvijas traumpunktu īpašnieki. Veselības norēķinu centrs jau norādījis, ka pacientiem veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība nemainīsies.

Gadījumos, kad nepieciešama steidzama valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība (piemēram, ja ir vienkāršs lūzums, locītavu mežģījums, jāsašuj neliela brūce un tamlīdzīgi), pacienti dienas laikā var vērsties pie ģimenes ārsta, poliklīnikā vai pie ārstiem speciālistiem slimnīcu ambulatorajā daļā.

"Lai saņemtu neatliekamo medicīnisko palīdzību, pacientam nav nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Ārstniecības iestādes pienākums ir prioritāri sniegt palīdzību pacientiem ar neatliekamām medicīniskām indikācijām," atgādina T. Noviks.

Alīda Vāne, Medicīnas iestāžu biedrības valdes priekšsēdētāja, plašsaziņas līdzekļiem izplatītajā paziņojumā pauž bažas, kā medicīnisko palīdzību saņems to lauku reģionu iedzīvotāji, kur nav daudzprofilu slimnīcu, kas īsā laikā slimnīcu uzņemšanas nodaļā varētu sniegt valsts apmaksātu neatliekamo palīdzību.

"Neatliekamās palīdzības vajadzības gadījumā pacientam vai nu pašam jāmēro ceļš uz daudzprofilu slimnīcu, kas var sniegt valsts apmaksātu neatliekamo palīdzību, vai jāsauc Neatliekamais medicīniskās palīdzības dienests. Līdz ar to jārēķinās ar tūlītējiem izdevumiem mājupceļam pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas," savu viedokli pauž A. Vāne.

"Pacientiem tagad būs grūtāk. Viņi ir pieraduši, ka uz traumpunktu var nākt visu diennakti un saņemt dežūrārsta palīdzību," atzīst arī Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas traumpunkta medicīnas māsa Indra Elksne-Dziļuma.

Līdzšinējā pieredze rāda, ka traumpunktā cilvēki meklējuši palīdzību arī darba dienās, kad pieejami ģimenes ārsti un ārsti speciālisti Smiltenes poliklīnikā (tur ārstiem speciālistiem ir noteikti pieņemšanas laiki, kas nav visas pilnas stundas no 8.00 līdz 16.00, - redakcijas piezīme).

Turklāt Smiltenes poliklīnika ir atvērta līdz pulksten 16.00, un nākamās divas stundas līdz pulksten 18.00, kad traumpunktā būs pieejams dežūrārsts, pacientiem var rasties problēmas. Aptaujātie veselības aprūpes speciālisti risinājumu redz ģimenes ārstu praksēs, jo ģimenes ārstam viena diena nedēļā jāstrādā līdz pulksten 19.00.

"Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka Smiltenes poliklīnikā ģimenes ārsta pakalpojums līdz pulksten 19.00 ir pieejams tikai otrdienās, trešdienās un ceturtdienās.

Veselība