Zatlers aicina celt iedzīvotāju uzticību veselības aprūpes sistēmai

Šodien, atklājot forumu "Laba pārvaldība Latvijas veselības aprūpes sistēmā", Valsts prezidents Valdis Zatlers norādīja, ka ir nepieciešams celt iedzīvotāju uzticību veselības aprūpes sistēmai.

Pēc Zatlera teiktā, iepriekšējās diskusijas par veselības aprūpes sistēmu ir parādījušas, ka iedzīvotāji tai neuzticas. "Mums ir jāsaprot, ka veselības aprūpes vērtējums ir pilsoņu vērtējums," sacīja prezidents, uzsverot, ka ir nepieciešams panākt pozitīvu iedzīvotāju vērtējumu par veselības aprūpes vērtējumu.

Zatlers atzina, ka pēdējā pusgada laikā, kopš viņš pilda prezidenta pienākumus, veselības aprūpē nav notikušas būtiskas pārmaiņas.

"Mums šodien nevajag sagaidīt skaidrus veselības aprūpes mērķus, mums ir jāsaprot, kurā vietā mēs esam un kas par ko ir atbildīgs," teica Zatlers.

Savukārt veselības ministrs Vinets Veldre (TP) sacīja, ka veselības aprūpes sistēmā nozīmīgi ir resursi, kā arī skaidra un caurredzama finanšu plūsma.

"Ja reiz dod Hipokrāta zvērestu, tad tas ir jāpilda," teica Veldre.

Sabiedrības par atklātību "Delna" padomes priekšsēdētājs Roberts Putnis norādīja uz veselības aprūpes "ēnas" pusēm, proti, tā saucamajām pateicībām.

"Delna" ar konferences palīdzību aicina lauzt "sociālpolitisko klusumu", kas pastāv šajā jomā, un vēlas, lai sistēma kļūtu atklātāka.

"Sistēmā var būt trūkumi, taču tie neatņem individuālo atbildību censties tos trūkumus novērst," teica Putnis.

Kā ziņots, sabiedrība par atklātību "Delna" sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju un Veselības ministriju (VM) šodien rīko forumu "Laba pārvaldība Latvijas veselības aprūpes sistēmā".

Sanāksmes laikā tiks meklēti risinājumi efektīvākai veselības aprūpes finansēšanai un cilvēkresursu attīstībai nozarē, ārstniecības personu atbildības, pakalpojumu kvalitātes kontroles jomā, informācijas atklātības un privāto partneru piesaistīšanā, aģentūru LETA informēja "Delna".

Tiks meklēti ceļi, kā veicināt ārstniecības personu un pacientu līdzdalību veselības aprūpes sistēmā un pacientu tiesību nodrošināšanu.

Mērķis ir iegūt uzmetumu tam, kādai foruma dalībnieku skatījumā jābūt jaunai veselības aprūpes sistēmas pārvaldes vīzijai ilgtermiņā.

Pie apaļā galda aicināti vairāk nekā 40 dalībnieki: slimnīcu vadītāji, ārstniecības personas, likumdevējvaras un pacientu organizāciju pārstāvji, nozares eksperti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī viesi no Lietuvas un Igaunijas nozares ministrijām.

Veselība