Astoņi nav simts. Eiropas Parlamenta vēlēšanas ne par mata tiesu nav mazāk nozīmīgas kā vietējās 2

Eiroparlamenta pirmsvēlēšanu laiks atšķirībā no Saeimas pagāja daudz klusāk. Socioloģiskās aptaujas rāda, ka cilvēkiem šīs vēlēšanas nešķiet tik nozīmīgas kā pašvaldību un Saeimas. Tikai astoņi deputāti, ko tad viņi var u.tml., daudzi spriež. Taču tā nav, viņu rokās ir lielas iespējas un liela vara, ja vien ir galva uz pleciem, saprašana, prasme dibināt kontaktus, pārliecināt citus utt. To, ka astoņi neko nevar, runā vien tad, ja īsti neizprot ES deputātu lomu un pienākumus. Nozīmības ziņā ES vēlēšanas ne par mata tiesu nav mazāk nozīmīgas kā vietējās. Ja, ievēlot 100 cilvēkus, vēl ir cerība, ka līdzīgi domājošie apvienosies, tad, izvēloties tikai astoņus, ir vitāli svarīgi, lai visi šie astoņi būtu gudri, darbotiesspējīgi un, galvenais, ar Latviju sirdī un vēlmi strādāt Latvijas labā. Vai tā būs? Saprotams, ka ne. Tā nav bijis arī līdz šim.

Eiroparlamentā no Latvijas ir iesēdināti cilvēki, kuru vienīgais darbs bijis skraidīt pa EP gaiteņiem, skandinot, cik Latvijā lieli cilvēktiesību pārkāpumi attiecībā pret krievvalodīgiem, ir tādi, kas ik mēnesi saņēmuši lielu algu par acu plikšķināšanu, jo nerunā nevienā mēlē, kurā sazinās EP deputāti, ir arī dāmītes, kas cēli atgājušas malā no ES lietām un pildījušas misiju – vērot trešās valstis. Arī šos cilvēkus mēs ievēlējām. Labāk tad būtu bijuši tikai pieci deputāti, nevis kaut viens šāds.

Vīzdegunīgi attiekties pret EP vēlēšanām var tikai tad, ja īsti nezina, neizprot, cik nozīmīga loma valstu attīstībā ir ES. Man tiešām šķiet, ka ievēlēt šos astoņus mūsu mazās valsts pārstāvjus ir vitāli svarīgi. Te nevar nokļūdīties un balsot par mazāko ļaunumu, attaisnoties ar kaut kādu protestbalsojumu vai ignorēt šīs vēlēšanas. Jo mazāk būs pārdomāto un atbildīgo vēlētāju, jo lielākas izredzes, ka Briselē no Latvijas būs deputāti, kas darbojas nevis Latvijas interesēs, bet pret Latviju vai, kas nav mazāk slikti, būs tukša vieta.

Es darba dēļ esmu bijusi Eiroparlamentā ne reizi vien, aptuvena saprašana, kā tur lietas tiek kārtotas, kam ir nozīme, lai varētu Latvijai svarīgus jautājumus sakārtot, man ir. Esam par to arī ne reizi vien rakstījuši. Varbūt tāpēc smieklīgas šķiet dažas reklāmas, kur kāds vilina par viņu balsot, solot lietas, kas nav reālas. Jā, tas ir tas, ko cilvēki vēlētos, piemēram, lielākas pensijas vai vienādus maksājumus zemniekiem, taču, ja mērķē uz ES, tad vismaz izstudē, ko Eiroparlamenta deputāti dara un par ko lemj. Kas ir un kas nav ES kompetence. Ievēlot šādu “nezinīti”, mazas cerības, ka viņš sapratīs, kur nonācis un ko tur pasākt. 

Mans aicinājums, nepalieciet mājās un nepieļaujiet, ka uz Briseli Latviju pārstāvēt aizbrauks cilvēki, par kuriem pēc tam paši kaunēsimies, vai tādi, kas klaji strādās pret Latviju. Astoņi mūsu pārstāvji tur dosies neatkarīgi ne ko kā. Tikai no mums atkarīgs, kuri tie būs.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Es neiešu dēļ tā, ka Latvijas nākotni es neredzu, te mužām zags, domās par savu kabatu vairāk nekā par valsti.
Nu dos no ES atkal naudu, tādi kā Krauklis to apgūs lai tik apgūt, bez skaidras vīzijas.

Lai valsts slīkst tālāk. Vot kad tautai nāks prāts un vairs ne Saeima netiks kauni kā kpv un pašvaldības kā kraukļi, tad varbūt iešu.

Labak lai no ES Latvijai nedotu neko, nebūs ko zagt.

pirms gada, 2019.05.24 17:56

bezugunsnavdumu

Un tomēr iešu, par ždanoku, tā kundze nav Latvijai kaitīgā, īd un maļ vienu un to pašu, un neko nepanāc, vateņskolas slēdza, haha.

Labāk viņa, nekā kāds kurš vēl nedod dievs, pagarinās ES naudu Latvijai.
Latvijai būtu sen jāpalīdz citiem, nevis jāsiro pa pasauli. Tāpēc lai ždanoka īd kā krievus abižo. Labāk lai Briselē no Latvijas būtu klauns nekā zagļu bandas pārstāvis.

pirms gada, 2019.05.25 09:06

Viedokļi