Brīva niša - taksometru pakalpojumi Valkā 6

Uz šīm pārdomām mani uzvedināja saruna redakcijā, kad sākām spriest, kur Valkā iespējams nosvinēt jubileju. Valkā ir izteikts svinību telpu izvēles trūkums. Tās divas trīs vietas, kur izīrē telpas, ir visai pieticīgas un, godīgi sakot, apnikušas, jo katrs no mums tur bijis jau neskaitāmas reizes kādā ballītē vai bērēs. Kad meklējumi tiek palielināti dažu desmitu kilometru rādiusā ap pilsētu, parādās otra problēma – kā nokļūt uz un atpakaļ no ballītes. Jā, nu šī ir tā lieta, kas dažādās apdzīvotās vietās atšķiras. Ja mēs dzīvotu Valmierā vai Rīgā, šāds jautājums diez vai vispār tiktu iztirzāts. Kā nokļūsim mājās? Nu izsauksim taču taksi. Vai Valkā tā ir pirmā doma, kas ienāk prātā svētku rīkotājam un uzaicinātajiem viesiem? Diez vai. Jo Valkā taču nemaz nav taksometru! Vai tomēr ir? Man tādas simtprocentīgas pārliecības nav. Smiltenē ir, tas ir skaidrāks par skaidru. Iespējams, valcēnieši var meklēt taksi Valgā, skaidrot, vai tas brauc arī naktīs, vai sniedz pakalpojumu arī Latvijas pusē, cik tas maksā utt., bet pārāk sarežģīti, vai ne? 

Vai tiešām Valkā nav pieprasījuma pēc taksometra pakalpojumiem? Domāju, ka ir, taču, iespējams, piedāvājuma nav, jo tas nav bizness, kas varētu nodrošināt labus un regulārus ienākumus. Cik daudzi te braukātu ar taksi?  Valkas tradīcija ir – katrs meklē, kā vien var, ar ko aizkļūt līdz poliklīnikai, stacijai vai ballītes vietai, ja pašam nav auto. Sarunā kaimiņu, radinieku, draugu. Bieži vien arī tam tiek maksāts. Vieglāk taču būtu piezvanīt un izsaukt taksi. Tas jau dārgi, dzirdu replikas. Nez, nez, īpaši, ja pieskaita klāt tos meklējuma kreņķus. Daudz ko nosaka uzskats par to, kas ir vai nav izdevīgi, pieņemami.

Lielākajās pilsētās, protams, piedāvājums daudzās jomās ir pilnīgāks, arī taksometri ir pašsaprotama lieta. Kad mums jānokļūst no Rīgas līdz lidostai, izmantojam vai nu vienu pārbaudītu taksometru kompāniju ar fiksēto tarifu vai aplikāciju Bolt, kur ļoti labi redzams, kādi auto ir apkārtnē un cik maksās brauciens. Zinu, ka ir vēl citas līdzīgas kompānijas, kuras apvieno taksometra pakalpojuma sniedzējus. Šādās aplikācijās izvēlies mašīnu un skaties, kā tā tuvojas tavai adresei. Kāpēc tā nevarētu būt Valkā? Ziniet, ielūkojos aplikācijā un redzu – piedāvājumā ir viens auto, tik konkrētajā brīdī tas rādās aizņemts. Lai noskaidrotu, vai taksometru pakalpojumus sniedz kāds no Valkas vai varbūt no robežas otras puses Valgas, ļaudīm nāktos taksi izsaukt, bet tas jau nav galvenais. Galvenais, ka ir pirmās vēsmas. Nezinu, cik tas ir vienkārši, taču teorētiski tas ir reāls piepelnīšanās veids cilvēkiem, kam ir auto, brīvais laiks un vēlme strādāt. Mums ir daudz jaunu cilvēku, kuri nezina, kur likt enerģiju un brīvo laiku, gonko pa ielām bezjēgā, lūdzu, brīva niša kļūt par taksometra vadītāju personīgajā mašīnā ar paša izvēlētu darba laiku. Būtu piedāvājums un arī Valkā cilvēkiem pamainītos priekšstati par to, kā nokļūt no punkta A uz B.

Komentāri 6

bezugunsnavdumu

Nav tādas nišas. Visi kuri grib braukt, tiem ir Valgas numuri. Valgas vīri labprāt brauc Valkā.
Pluss Ligumā var izīrēt sev auto par 20 eur dienā, izdevīgi, kad jābrauc pāris reizes gadā.

Bet redakcija var pati mesties šajā nišā, savienot ar darbu, uzreiz būs kaudze tēmu rakstiem. Simtiem klāču un baumu. Avīze spēs iznākt katru dienu un būs 20 lappušu bieza.

pirms gada, 2020.01.30 10:37

bezugunsnavdumu

Un kad redakcija aicina jauniešus pa ceļam kādu paņemt, tad lai neizmirst par VID un pienākumu reģistrēties, kā saimnieciskās darbības veicējiem.

Tāpēc arī neviens nenodrabojas ar tādām muļķibām. Nebrauc jau neviens ar žiguli, kuru nav žēl, lai lauzt to piecīšā dēļ. Kīmiskā tīrišana maksā vien ap 150 eur, pluss amortizācija, pluss nodokļi = redakcija nerakstiet par to par ko nav sajēgas, gudrāki izskatīsities no malas.

pirms gada, 2020.01.30 10:43

veletajsv

Jā, niša ir brīva gan un arī es, sen par to iedomājos. Taču, kad painteresējos, kādi ir šī biznesiņa pamatizdevumi un par nedraudzīgo nodokļu sistēmu iedomājos....
Nu nevar to darīt tādā mazpilsētā Valkā!
Pieprasījums te būtu tikai svētkos un lielos pasākumos. Un pa retam darba dienās.

pirms gada, 2020.01.31 10:37

bezugunsnavdumu

Te pilna pilsēta ar sovokiem un mākoņstumējiem.
Kautkāda tantiņā avīzē viedoklos raud, ka biļete redz eiro ar kapeikām.
Itkā taksis viņu vedīs par velti, nevis vismaz par 10 eur. Jo Rīgas cenas te nevar pielietot, lai diena'kase'būtu vismaz 100 eur.
Zelta kartupeļi iznāks dārzā, ja tā braukt parāvēt.

pirms gada, 2020.02.01 11:24

veletajsv

Turklāt, šis bizness nemaz tik drošs nav.
Vai maz dzirdēts kā izlamāti ( labākajā gadījumā) , sadurti un sasisti taksisti.

pirms gada, 2020.01.31 10:38

duksis4x4

Vispirms vajadzēja painteresēties pie reāliem šī pakalpojuma sniedzējiem, kuri ar to nodarbojas Smiltenē jau pārdesmit gadus.
Bija Valkā taksists, kurš pa retam bija gatavs izbraukt, bet par cik darba maz, vienmēr darīja kaut ko citu un nereti nācās to pierunāt atbraukt vai aizvest. Skaidrs, pilsētā kursē pilsētas maršruta autobus un pēc taksometra pakalpojumiem vajadzība samazinās, arī igauņu kolēģi savu tiesu noņem, gan tādēļ, ka tajā pusē lielāka rocība cilvēkiem, gan pati pilsēta lielāka.
Visbeidzot- jāsaprot, ka veidot var biznesu tikai uz aprēķiniem, bet ne uz kāda pēkšņu spontānu vajadzību, kad nu vairs nevar aiziet vai aizbraukt, jo lietots grādīgais. Cik novērots, tad taksometra pakalpojumus jautā vēlās vakara stundās vai naktī, tad skaidrs, ka tie ir tikai nedrošie vai gadījuma rakstura klienti un gaidīt izsalkušam, kad nu tie parādīsies un maksāt nodevas valstij, iet tehnisko apskati 2x gadā, pirkt skaitītāju, ziedot savu dzīvi dežūrrežīmā... nu piedodiet, ejiet vien ar kājam! Ja ne, ir paziņas, radi un draugi.

pirms gada, 2020.02.02 11:08

Viedokļi