Būt aktīvam rudenī

Lai gan rudenī aizvien vairāk laika vēlamies pavadīt iekštelpās – dīvānā un ieritinājušies segās, ir cilvēki, kuri rūpējas par to, lai tā nenotiktu. Pateicoties šiem cilvēkiem un diviem maziem motivatoriem, man šis rudens iesācies daudz aktīvāk kā citus gadus.

Ik gadu no malas esmu vērojusi Valkas pagastā notiekošās pludmales volejbola sacensības “Lugažu karalis”, kuru mērķis ir noskaidrot Valkas pagasta labāko volejbolistu. Izklausās svarīgi. Un šogad, lai gan volejbolu šovasar biju spēlējusi tieši divas reizes, nolēmu piedalīties. Galu galā, pārvarot kūtrumu, ko radīja nepietiekošas iemaņas volejbola spēlē, kolosāli pavadīju dienu labā kompānijā un pozitīvā gaisotnē.

Mans neierasti aktīvais rudens turpinājās ar spontānu dalību neatminamus gadus Valkā notiekošajā skriešanas seriālā “Optimists”. Iepriekš biju “Optimistā” piedalījusies, tomēr par tradīciju man tas nekļuva. Jāatzīst, ka pēc aizvadītās pirmās kārtas bija pagrūti pierunāt sevi, ka ir jāturpina, un šeit talkā nāca mani mazie motivatori – meita un krustdēls, kuri arī ir galvenais iemesls, kāpēc vispār gribēju atkal piedalīties. Tas bija neiedomājami uzmundrinoši, kad, aizbraucot viņiem pakaļ uz skolu, ieraudzīju abus mazos ķiparus no skolas ēkas iznākam jau ar sporta tērpu somām plecos un stingru apņēmību doties skriet krosiņu. Sapratu, ka šeit atrunas par slikto laiku (un tajā dienā lija lietus) ir liekas. Protams, pēc skrējiena pa tik mīļo “Optimista” trasi diena iekrāsojās pavisam citos toņos – prāts atpūties, domas skaidrākas un jūtams enerģijas pieplūdums.

Bērniem ir dabiska spēja pieraut pieaugušos kājās. Bet kā sevi motivē pārējie? Iespējams, nevajag sēdēt, meklēt sevī spēkus, argumentus, kāpēc darīt vai nedarīt, bet ļauties pirmajai spontānajai domai un to piepildīt. Un, ideālā variantā, paķert vēl kādu sev līdzi, atrast biedru, ar kuru kopā būs vieglāk saņemties jauniem izaicinājumiem un dubults prieks par paveikto. Gandarījums garantēts!  Piedāvājumi aktīvi pavadīt laiku pēc darba un brīvdienās netrūkst ne Valkas, ne Smiltenes, ne Strenču novados ‒ tikai jāizvēlas. Šajā rudenī novēlu vairāk pozitīvi spontānu lēmumu un izbaudīt prieku, ko rada kustēšanās.

Viedokļi