Būt par karsēju ir iespēja radīt prieku 1

Pagājušajā nedēļā Valkā norisinājās basketbola kluba (BK) Valka/Valga atvērtie karsējmeiteņu treniņi. Šie treniņi tiek organizēti ar mērķi karsējmeiteņu pulciņam piesaistīt jaunas dalībnieces, aicinot arī meitenes “no malas” un ļaujot ieskatīties karsēju dzīvē. Dažās no nodarbībām paviesojos arī es ar mērķi izprast karsējmeiteņu fenomenu, aprunāties ar karsējmeiteņu kustības aizsācēju Valkā Alisi Matuku un meitenēm, kurām būt par karsējām nu jau ir dzīvesstils. 

Jāatzīst, ka sākumā, kad BK Valka/Valga parādījās karsējmeitenes, lielākā daļa sabiedrības uz šo kustību skatījās aizspriedumaini. Lai gan pagājušas nu jau četras sezonas, kopš BK Valka/Valga mājas spēļu starplaikos viņas priecē skatītājus, tomēr aizvien daļa sabiedrības uz šo kustību skatās skeptiski, norādot, ka lielākā daļa karsēju ir nepilngadīgas, bet Valkas/Valgas basketbola komanda nav skolas, bet profesionālā komanda. Tomēr, paviesojoties atklātajos treniņos, sapratu, ka tas nemaz nav būtiski. Redzot, ar kādu interesi un atdevi meitenes treniņos darbojas, uzskatu, ka ir paveikts lielisks darbs, sniedzot iespēju savu brīvo laiku jaunietēm pavadīt atšķirīgi no citiem. Šis ir tas “pulciņš”, kurā caurvijas sports, akrobātika, dejas, radošums un, pats galvenais, sapratne un saliedētība dalībnieču starpā. Uzstāšanās basketbola spēļu starplaikos tikai kalpo kā papildu motivācija treniņos darboties ar maksimālu atdevi. Tas ir tāpat kā ieskaites skolēniem, sesijas studentiem un atskaites darbā.

Arī aprunājoties ar meitenēm, kuras BK Valka/Valga karsēju grupā dejo visilgāk, un jautājot, kas viņām šajā lietā patīk visvairāk, viņas minēja komandas garu, uzsverot, ka viņas visas viena otru atbalsta, palīdz, ir draudzīgas. Tas mani pārsteidza, jo cik nav dzirdēts par negācijām, izsmiešanu, pat mobingu skolēnu vidū skolā un ārpus tās. Arī karsējmeiteņu trenere Alise norāda, ka savstarpējā sapratne ir tas, kas veido labas komandas kodolu. 

“Iespēja radīt citos prieku” ir tas, kas Elvīrai Annai Gustsonei patīk, uzstājoties kā karsējmeitenei. Kas ir prieks? Prieks ir enerģija, kas dod spēku dzīvot un darboties, tas dod iedvesmu. Ja prieks ir klātesošs, nekas nav par grūtu, nekas nav neiespējams.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Normāli kursi, tiem kam pēc vidusskolas nav nekādu ideju par ko būt, naktsklubā paņems ar priekšroku.
Bet tur arī karjera maksimums līdz 30 gadiem, un tad maximas kases gaidīs ikvienu.

pirms gada, 2019.08.15 12:58

Viedokļi