Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dara vairāk, nekā prasa. Cik svarīgs ir cilvēka entuziasms

Šogad ziema mūs lutina ne tikai ar sala, sniega un sarmas radītām gleznām, bet arī ar iespēju no sirds izbaudīt slidošanu, slēpošanu vai vienkārši – kārtīgu izdauzīšanos pa sniegu. 

Pie mums Valkas pusē darbojas divas slidotavas – Ērģemē un Vijciemā, bet pilsētā slidotavas nav. Iepriekšējos gados to uzlēja pludmales volejbola laukumā pie Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, bet šogad pieņemts lēmums to nedarīt, jo uzliet ledu uz smilts seguma nav tik vienkārši, turklāt tiek bojāts volejbola laukums. Valkā ir mūsdienīgs sporta stadions, kur savulaik bija ierīkota arī slidotava, bet šoziem vēl līdz pat šim brīdim tas nav noticis. Vienīgais, ko izdevās uzzināt, – viss ir procesā. Jācer, ka šis ieilgušais process vainagosies ar rezultātu. Varbūt sporta dzīves organizatoriem vajadzētu aizbraukt smelties pieredzi pie Mārča Krama, kurš kopā ar domubiedriem ierīkojis kvalitatīvu slidotavu Ērģemē. 

Par to, cik tur ir forši, klausos bieži, jo slidotavu apmeklē ģimnāzijas jaunieši, tostarp mana meita. Viņi pēc stundām pēcpusdienā ar skolēnu autobusu aizbrauc uz Ērģemi, kārtīgi izslidojas un pēc pulksten 17 kāpj satiksmes autobusā uz Valku. Jaunieši ir sajūsmā ne tikai par ledus kvalitāti, bet arī par iespēju bez maksas iznomāt uzasinātas slidas, sasildīties mīlīgā namiņā, kur var padzert līdzpaņemto tēju un spēku atgūšanai apēst kādu gardumu. Vēl viena ekstra – slidotavā skan mūzika. Jaunieši uzskata, ka Ērģemē ledus kvalitāte ir tikpat uzteicama kā Valmieras Olimpiskā centra slidotavā. Tiešām ir gandarījums, ka novadā strādā cilvēki, kuriem darbs ir ne tikai pienākums, bet daudz kas vairāk – aicinājums un vēlme darbu izdarīt tik labi, ka tas spēj ieinteresēt pat tos, kuriem sportošana nav sirdslieta. Mārča Krama darba novērtējums ir arī pērn 18. novembrī saņemtais Valkas novada domes Atzinības raksts, bet, manuprāt, lielākais novērtējums ir tas, ka viņš ar savu degsmi spēj aizraut arī citus. Pat mani, jo, atklāti sakot, ar sportu es tiešām esmu uz jūs.

Piedaloties sporta spēlēs, mums bija jāspēlē petanks. Sākumā domāju, nu kas var būt neinteresantāks, beigās mani šī spēle tik ļoti aizrāva, jo to tiešām var spēlēt ikviens. Ērģemieši ar savu neatlaidību un uzņēmību ir ierīkojuši petanka halli un vasaras laukumus. Iesaku no sirds, ir vērts pamēģināt rokā paņemt petanka bumbiņu, un notiks brīnumi. Pozitīvas emocijas garantētas.

Viedokļi