Drošāk debesīs neskatīties 8

Jau gadu dzīvojam piespiedu izolētībā, tāpēc ikviens meklē iespēju sajust svaiga gaisa malku un kaut ar divu metru distanci satikt citus cilvēkus. Lai to iegūtu, bezmaz vai vienīgā iespēja ir doties pastaigās – cik nu katram atļauj veselība un kāju lokanība. Neesmu izņēmums, jo pēc ilgstošas sēdēšanas pie datora ar noliektu galvu pilnīgi prasās pēc garākas pastaigas. Godīgi sakot, tas ir arī viens no veidiem, kā uzpildu savu dzīvesprieka šampanieša pudeli. Vienu brīdi jau šķita, ka tā ir pilnīgi sausa, tāpēc vēl jo vairāk ir jādodas dabā, jo tur visu laiku notiek pārmaiņas pretēji mūsu ikdienai, dzīvojot izolētībā. 

Jā, Valka ir zaļa pilsēta, bet tomēr izvēlos doties pastaigā uz Valgu gar Pedeles upi, jo tad man nav jāsaspringst, kur likt kāju, varu mierīgi sarunāties ar ceļabiedru vai nodoties savām domām. Jāteic, ka šo maršrutu izmanto ļoti daudz valcēniešu, jo, kā atklājām, Valkā jau nemaz nav daudz vietu, kur pastaigāties, ja vien negribas staigāt pa mežu.  

Sarunājoties ar paziņām, atklājām, ka Valkā gadiem nav atrisināta problēma ar gājēju celiņu, kas vijas gar Rūjienas ielas mikrorajona dīķiem uz poliklīniku. Dīķu apkārtne ir daudzmaz saposta, bet to nevar teikt par šo celiņu. Kā smējāmies, ejot šo maršrutu, drošāk debesīs neskatīties, jo savu laiku jau nokalpojušās betona plāksnes tik tiešām kādam var būt bīstamas. Par šo celiņu gadiem esam rakstījuši, bet pa lielam jau nekas nav mainījies. Turklāt tagad cilvēki, kuriem nav savas mašīnas, uz poliklīniku izvēlas iet kājām, nevis izmantot pilsētas sabiedrisko transportu, un šis ir īsākais ceļš no pilsētas centra uz poliklīniku. 

Valkas novada dome šogad plānojusi Lugažu laukuma rekonstrukciju. Noņemot vecās padomju laika betona plāksnes, kāda jau vēl būs noderīga. Ja ar naudu knapi, tad šīs plāksnes varētu izmantot lietderīgi, un viena no vietām būtu šī celiņa sakārtošana. Cik atceros, rekonstruējot Lugažu laukuma daļu  tuvāk pilsētas kultūras namam, derīgās plāksnes tika izmantotas bērnudārza, kas atrodas Ausekļa ielā 44, teritorijas celiņu atjaunošanai, jo tur arī bija bēdu leja. Domāju, ka šajos laikos nav nekāds negods vēl labas lietas likt lietā, negods būtu tās atdod kādai privātai personai vai aizvest uz izgāztuvi.

Komentāri 8

veletajsv

Kā lieta (konkrēti apmēram 50 gadus veca plāksne) var būt laba???
To tiešām var novietot tikai kādā mazdārziņā privātpersona, nevis klāt kā industriālu segumu.
Nu gan redaktora slejā šauj greizi!

pirms 23 dienām, 2021.03.23 15:18

bezugunsnavdumu

Pie tam, tas ir psrs betons, sliktās kvalitātes, kur armējums sen saira, un kuru ceļot ārā tur katram būs stūri beigti, ja ne uz pusēm. Es kā privātais tādu drazu par velti neņemtu. Labāk geotekstīlu un šķembas un izturēs pat kravinieku.

pirms 19 dienām, 2021.03.27 12:40

bezugunsnavdumu

Valgā Betoon šķembas tirgo kaut ar spaini, svari precīzi. Pat kam nav tehnikas un nezin kur noīrēt, var bagažniekā gada laikā savest pāris tonnas un būs smuks iebraucamas ceļš, nevis *** no drazas, kurš iesēdesies un būs peļķes.

pirms 19 dienām, 2021.03.27 12:52

lukiasmi

Second hand pilsēta - Valka! Brīnišķīga ideja!

pirms 21 dienām, 2021.03.24 17:49

bezugunsnavdumu

Nevis second hand, bet atgriezumu pilsēta, kur domā ka esot metropole, un visi tūristi tik brauks, lai pasēdēt laukumā ar skatu uz veikala stāvlaukumu, kalnā ar skatu uz neko pie tiesas, pabradāt pa mežaparku, itkā citur meža nav, un citi murgi.
Toties dārznieks vietējais, tirgū atrasts. Specialistus ar izglitību atgrūda.
Pat Lieldienu dekoram jau trešais gads no vietas. KAUNS!
Neprotat paši, uzaiciniet māksliniekus no Alūksnes, varbūt notirgos ko viņiem veco, bet Valkai wow jaunu.

Puķes no miskastēm jau vāca, egļu virtenes arī, laiks betona plāksnēm.

Vēl var no vecā šīfera kautko izdomāt. Valgas izgāztuvē kalniem.

pirms 19 dienām, 2021.03.27 12:45

lukiasmi

Second hand pilsēta - Valka! Brīnišķīga ideja!

pirms 21 dienām, 2021.03.24 17:49

bezugunsnavdumu

Viss pareizi. Lohs vēlētājs Valkā vajadzīgs lai vēlēt un lūkot kur likt kāju, debesīs Valkā lūkoties un stumt rozā mākoņus ir kraukļa monopole.

pirms 19 dienām, 2021.03.27 12:38

bezugunsnavdumu

Betona plāksnes var izmantot pie Karpovas mājas, labai mantai nav jāiet zudumā. Lai pēc gadiem 5 raud, ka armējums lien ārā, un viss slikti.

pirms 19 dienām, 2021.03.27 12:49

Viedokļi