Elpo pakausī. Sāk piemirst par distancēšanos

Sazvanoties vai sarakstoties ar paziņām ārvalstīs, vēl vairāk pārliecinos, cik “Covid-19” laikā dzīvojam pateicīgā vietā, kur varam justies diezgan pasargāti. Uz mums attiecas vien daži ierobežojumi, citur joprojām ir spēkā stingrā karantīna, pastaigāties var iziet noteiktās stundās un pamazām sāk atvērties nepārtikas preču veikali, frizētavas, kafejnīcas. Mums nekas no tā netika liegts.

Diemžēl pēdējo divu nedēļu laikā aizvien biežāk piedzīvoju mirkļus, kad svešinieki elpo pakausī, jo, vai nu ir piemirsuši par divu metru distanci, vai vienkārši viņiem vienalga. Starp citu, tas nav ne Ikea, ne Depo, bet gan tepat Smiltenē. Maijs ir pirmais mēnesis, kad klātienē apmeklēju šos veikalus. Abos biju darba dienas izskaņā. Jā, tajos jutos drošāk kā pārtikas veikalā Smiltenē, kur vairākas reizes rindā pie kases pircējs aiz manis neievēro distanci. Jūs domāsiet, ka tie bija gados vecāki cilvēki, bet nē – vidējā paaudze. 

Runājot par Ikea, tad daļa apmeklētāju lietoja sejas maskas, ja ar kādu pircēju nācās sastapties ejā, viens no mums atkāpās un mainīja virzienu. Savukārt par Depo biju dzirdējusi, ka tas šajā laikā ir pārpildīts, jo cilvēki šo laiku izmanto, lai remontētu mājokļus, labiekārtotu pagalmus un veidotu mazdārziņus. Arī mani pandēmijas laiks pavisam nejauši rosināja beidzot pieķerties virtuves iekārtošanai, kurā līdz šim trauki stāvēja biroja plauktos, bet ēdiens tapa uz divu riņķu elektriskās plīts, kas maksā ne dārgāk par 24 eiro.

Ja negribas, lai elpo pakausī, alternatīva ir interneta veikali. Un tie ir diezgan attīstīti. Ja kādu vakaru ilgāk pasēž pie datora, salīdzina interneta veikalu cenas un daudzveidību, var atrast labākos risinājumus par labāko cenu. Kvalitāte ir ne mazāk svarīga. Man agrāk patika visu apskatīt klātienē un arī aptaustīt, bet tagad labprāt izmantoju interneta veikalu piedāvāto. Nekad nebūtu domājusi, ka tik ļoti priecāšos par internetā pasūtītiem virtuves skapīšiem vai izlietni, taču tie nelika vilties. Arī maksāja mazāk kā līdzīgi veikalos. Starp citu, interneta veikalos bieži ir akcijas ar bezmaksas piegādi. 

Vienu dienu apmeklēju Drogu interneta veikalu, lielākais pluss ir tāds, ka tur pieejami produkti, kas uz vietas Smiltenē nekad nav bijuši. Tā jau saka, kas meklē, tas atrod. 

Novēlu jums dzīvē justies tikpat brīvi un droši kā interneta plašumos. Lai mums visiem laba veselība!

Viedokļi