Esmu pret naudas izšaušanu gaisā

Šajā gadu mijā Latvijas debesīs neuzziedēja pašvaldību finansētās uguns puķes, jo sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” īsā laikā savāca desmit tūkstošus parakstu par liegumu pašvaldību un valsts budžeta līdzekļus tērēt svētku uguņošanai. Turklāt šajā gadu mijā pandēmijas ierobežojumu un noteiktās komandantstundas dēļ pašvaldības uguņošanu nerīkoja, bet Valkā 31. decembrī raķešu šaušana sākās jau īsi pirms astoņiem vakarā. 

Ja godīgi, arī es esmu no tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka jau tā knapā novada domes budžeta līdzekļu izšaušana gaisā nav prātīga rīcība. Lietderīgāk būtu uguņošanai paredzēto naudu ieguldīt pilsētas svētku rotājumu un uguntiņu iegādei. Nenoliedzami, Valkas divas galvenās svētku egles joprojām priecē mūsu acis, bet tas arī viss. Ja salīdzina ar citām Latvijas pilsētām, kur svētku gaismās izdekorētas pastaigu vietas, Valkā nekā tāda nav. Daudzi valcēnieši garajās jaunā gada brīvdienās devās uz Valmieru vai Smilteni, lai iegūtu pozitīvas emocijas, jo valmierieši un smiltenieši tik tiešām bija parūpējušies par svētku sajūtas radīšanu.

Protams, lai savās mājās izliktu lampiņas, tam no ģimenes budžeta jāatvēl zināma naudas summa. Tāpat ir arī pašvaldībai. 

Zinot, ka svētku salūts parasti neilgst vairāk kā desmit minūtes, tad labāk šos tūkstošus būtu ieguldīt svētku rotājumu iegādei. Turklāt tie kalpotu vairākus gadus. Pie reizes gribētu izteikt komplimentus valcēniešiem, īpaši Rūjienas ielas mikrorajonā, kuri tiešām ir centušies izgaismot savus balkonus un mājokļu logus. Vismaz tas rada prieku un īpašo noskaņu. 

Pret gadu mijas salūtu esmu arī tāpēc, ka man jaunā gada pirmajā dienā ir apnicis lasīt suņu saimnieku izmisīgos palīgā saucienus par aizbēgušajiem mājas mīluļiem. Teiksiet, saimnieki paši vainīgi, ka uz salūtu debesīs laišanas laiku savus četrkājainos draugus neieved mājās, lai tas nabaga suns var noslēpties kādā pagultē. Taču pie mums šauj ne tikai gadu mijā, bet vairākas dienas pirms tam nekontrolētā laikā.

Viedokļi