I par kabačiem, i par politiku 4

Satiekoties ar kaimiņiem vai paziņām, tikpat karstas kā šī vasara mūsu sarunu tēmas ir par pirmajiem kabacēniem, gurķiem un tomātiem, kas tikko dārzā ienākušies, par to, ka dilles lāgā negrib augt un, protams, arī par politiku. Kur nu latvieša cilvēks iztiks bez tās! 

Vietējā politika, kas, kā izrādās, arī ir viens svarīgs temats, kur izkulstīt mēles, aprunāt visus par un pret. Protams, ka man kā avīžcilvēkam tiek uzdoti jautājumi un prasīts viedoklis par to, kas notiek mūsu mazajā pašvaldībā. Teikšu godīgi, šādu rezultātu es pat paredzēju, ka bijušo novada domes priekšsēdētāja vietnieku Viesturu Zariņu pie pirmās izdevības nobīdīs malā. Es darītu tāpat! Ja es būtu priekšniece, bet mans galvenais palīgs un vietnieks nebūtu lojāls un ar mani uz viena viļņa, nebūtu ne produktīvas strādāšanās, ne sadzīvošanas, vien riktīga nervu bendēšana. Tas no cilvēciskā skata punkta raugoties, jo priekšvēlēšanu cīņa apliecināja, ka novada domes otrais svarīgais amatvīrs ir pilnīgi un galīgi pret savu tiešo priekšnieku. Protams, ka demokrātiskā valstī mums ir tiesības kritizēt un pelt, tikai reizēm vajadzētu paškritiski pavērtēt arī savus darbus un nedarbus. 

Savs sakāmais man ir arī par novada domē ievēlētajiem diviem deputātiem no tā saucamā nacionāļu saraksta. Uzskatu, ka tie 13,14 procenti vēlētāju savas balsis izkaisīja vējā, jo novada domes sēdēs redzētais un dzirdētais apliecina, ka priekšvēlēšanu laikā teiktie skaļie vārdi bijuši kā aklām vistām nobērti graudi. Pirms vēlēšanām daudz un dikti tika runāts par saimnieciskām lietām, bet, saņemot piedāvājumu vadīt Saimniecisko lietu komiteju, pietrūka vai nu drosmes, vai izaicinājuma uzņemties šo smago un atbildīgo nastu. Tad jau redzēsim, vai četru gadu laikā nacionāļi sevi pierādīs kā darītājus vai gluži pretēji – tikai mutes bajārus. Laiks rādīs.

Protams, vietējā sabiedrība apspriež arī jaunievēlētā novada priekšnieka vietnieka Vilmāra Vesingi personu. Vilmārs prot pārsteigt. Atceroties viņa pirmos soļus vietējā politikā, viņš ir izaudzis, un man kā žurnālistei ir interesanti uzklausīt viņa viedokli. Vilmārs deg par savu lietu, un, kas ir pats galvenais, viņš nebaidās ar galvu mesties ūdenī un veiksmīgi izpeldēt. Saslavēju, bet tam ir pamats. Redzēsim, kā viņš tiks galā arī ar šo atbildīgo darbu, bet esmu pārliecināta, ka tiks! Viņš vadīs arī Attīstības lietu komiteju, kas, manā skatījumā, ir pati interesantākā no visām pārējām pastāvīgajām komitejām. Ja es būtu deputāte, uzreiz pieteiktos strādāt šajā komitejā. Taču es tā neesmu, tāpēc ar nepacietību gaidu pirmos Vilmāra darbus.

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Vienmēr man, un arī neman, bija idejas, ka laikraksts ne līdz galam ir pastavīgs, ka lobē kraukļa domas.

Nu šis raksts ir pedēja nagla šaubu zārkā.

Es būtu, ja es, sēdi un raksti slejas, nevis fantazē kas un kā, un kas par velti un las par labu.

Pareizi ka NA atteicās no saimieciskās komitejas.

Ko nu krauklis nepiedāvāja ***? Vai vietnieka vietu? Bail?

Saimnieciskas komiteja ir izpildes vara = izpldīt visādas kraukļa idejas, ūbagot naudu, bet tautā metīs ar akmeņiem. Ja vēl komitejai būtu neatkarīgs budžets.
Ko Simuļa kungs iltērmiņā ieguva? Cinijas, bet galu galā tautai darbs nepatika, jo darbs nav ar paša naudu, visām, idejam jālūdz kraukli, kuram naudas nav, bet savām fantāzijām vienmēr var paņemt Valstij.
Lai Vesingo ņem, degošs ar ūdeni galvā, vai otrādi, lai par velti nobruģē visas ielas un ieliņas.

Un dubultpareizi, ka atteicās, ja ir zināšanas. Krauklis tāds interesants, par velti sagribēja profesionāļu padomus dabūt.

pirms 14 dienām, 2021.07.10 11:46

bezugunsnavdumu

Fina nšu komiteju, kāpēc krauklis nepiedāvāja?

Kas jums redakcja alergija pret vārdu fina nses vai aizd evums? Normālā veidā nevar uzrakstīt.

pirms 14 dienām, 2021.07.10 11:47

bezugunsnavdumu

Un tas ka krauklis nepaņema zinošo Zariņu, tikai pierada, ka Valkas dome ir nevis tautai kalpojoša, bet krauk;la privātbode.
Maz kas viņam nepatīk, un nav ar viņu uz viena viļņa. Nav jau privātkantoris, lai šo mest'arā, bet bērnības draugu ņemt.
Bet ja pat redakcijai, pieņemsim, ka baltai un neatkaŗigai no kraukļa, ir tāds viedoklis, tad Valkai ir beigas, te mīt mietpilsoniskā tumša tauta.
Tāda aŗi izvārotāju attaisnos vai zagli ar grūto bērnību.
Tikums un likums Vakas sabiedŗibai ir sveša lieta, ja Karpovas viedoklis nav pasūtīts no augšas, un realitātē viss nav tik bezcerīgi. Jo 13% sakarīgo tomēr atradās. Ja ne kovidbailes varētu būt arī 23%.

pirms 11 dienām, 2021.07.13 13:19

bezugunsnavdumu

Nākotnē Kapovai novēlu rakstīt tikai par kabačiem vai kaķiem ja neapzinās, ka savas idejas sludināšana laikrakstā ir netīšā manipulācija ar sabiedrības prātu. Tās kura dzīvo ar vienu dienu, tic televizoram, laikrakstam, un uzrakstiem uz žoga.

pirms 11 dienām, 2021.07.13 13:22

Viedokļi