Īpatnējs izlaidumu laiks 5

Šobrīd aktuāls temats daudziem vecākiem ir izlaidumu laiks. Atceroties savus skolas izlaidumus, tie vienmēr bija īpaši svētki, tāpat kā pats gatavošanās process. Man personīgi visīpašākais no visiem bija meitas bērnudārza izlaidums. Viņas pirmais! Tolaik Smiltenes bērnudārzā “Pīlādzītis” šos svētkus prata sarīkot tik skaistus, ka meitas radi no Rīgas apskauda smilteniešu organizēšanas prasmes, radīto noskaņu un sirsnību. 

Diemžēl vairāk nekā gadu dzīvojam pavisam citādi, ierobežojumu varā. Tāpēc šogad bērnudārzos izlaidumi būs bez vecāku un citu viesu klātbūtnes. Tā nav izglītības iestāžu iegriba, bet Ministru kabineta noteikumi. Emocionāli saprotu vecākus, jo īpaši, ja tas ir viņu pirmais bērns, kas absolvēs izglītības iestādi.

Pati esmu 9. klases skolnieces mamma. Meita jau pirms laba laika izlaiduma kleitu un kurpes pasūtīja internetā. Pēdējā mēneša laikā aizvien biežāk bērns jautā, kad un kāds varētu būt viņas izlaidums. Pagājušajā nedēļā e-klasē saņēmām ziņu no skolotājas, ka šonedēļ pedagogiem būs sapulce. Viens no piedāvātajiem variantiem būtu vecākiem kopā ar 9. klases beidzēju ierasties pēc dokumenta un kopīgi nofotografēties. Skolotāji labprāt uzklausītu arī  pašu skolēnu ierosinājumus.

Ja man kā mammai jautātu, ko vēlos es, tad noteikti bērna vēlmes ir pirmajā vietā. Uzskatu, ka pēc gada sēdēšanas dzīvoklī pie datora, apgūstot visus mācību priekšmetus un kārtojot diagnosticējošos pārbaudes darbus, ir jārada iespēja skolēniem vismaz vēl pēdējo reizi šādā klases sastāvā satikties. Vispār pusaudžiem varētu pasniegt medaļas par spēju nenojūgties četrās sienās, pavadot savus skaistākos skolas gadus veroties datora ekrānā. 

Klases vairs nav lielas, zem divdesmit bērnu katrā. Ir taču dažādas iespējas, viena no tām pirms izlaiduma uztaisīt “Covid-19” testu. Tā taču Latvijā notika gan “Muzikālā banka”, gan citi apbalvošanas pasākumi, ko vērojām televīzijā. Tie piedevām notika slēgtās telpās, bet izlaidumu taču var rīkot dabā. 

Es nesaku, ka ierobežojumi nav vajadzīgi, bet cik ilgi mēs šādi vēl dzīvosim? Manā ģimenē visi ir saņēmuši vakcīnas, es gaidu savu rindu, arī daļa draugu un paziņu ir vakcinējušies. Taču to ikdiena nav mainījusies, bet ir pakārtota ierobežojumiem.

Komentāri 5

vainots

Man 2 tuvi cilvēki ir miruši dēļ tā iemesla, par kuru autore jautā - cik ilgi mēs šādi dzīvosim? Ar piesardzību, bailēm dzīvoju katru dienu. Viena ģimene vakcinējusies pilnībā, cita atsakās, kādā ģimenē kāds ir vakcinējies, cits nē. Kurš to kontrolēs? Šobrīd valstī pasākumi ir aizliegti. Jūs iesakāt šo aizliegumu pārkāpt? Un "Muzikālā banka" jau nu galīgi nav nekāds labais piemērs zinot to ažiotāžu, ko izraisīja šis pasākums. Pārkāpumu daudz, sašutuma soctīklos arī. Arī saslimušo mūziķu tepat Cēsu koncertzālē - daudz. Ar visu testēšanos. Bērnu vēlmes un bērnu veselība tomēr ir atšķirīgā svaru kategorijā.

pirms 20 dienām, 2021.05.25 12:22

bezugunsnavdumu

Vot i sēdi mājās ticot ka miruši no kovida, nevis no vecuma vai citas kaites.

pirms 16 dienām, 2021.05.29 21:45

bezugunsnavdumu

Ne testējies un nesaslimsi.

pirms 16 dienām, 2021.05.29 21:52

ilgonis12a

Mjāā...Es brīnos, ka regulāri ZL darbinieku viedokļos parādās nostāja, sak, ierobežojumi ir pavēle no "augšas", tie ir pārspīlēti, tie nav vajadzīgi, ļaujiet mums brīvi dzīvot, u.t.t. Šādu viedokli pauž vairākas ZL darbinieces, tālu nav jāmeklē. Kunkst un skatās, kāda būs reakcija, laikam tā vēlas izpatikt "tautas masām"? Tur nav tālu līdz plakanzemes teorētiķu atziņām par nanočipiem, Bila Geitsa melno roku u.c. ēverģēlībām. Tas nav labi, tas pavisamnav labi - šādi murgot.

pirms 20 dienām, 2021.05.25 17:38

bezugunsnavdumu

Un tu sēdi arī, ticot lielam un ļaunam kovidam. Kāpēc kovid aizsegā viss pēksņi sadardzinājas? Atrunājas, ka vot, rūpnīcas stāvēja. Nu nestāvēja tak visas un gada garumā, ka tagad visam cena +70%. Un neceri ka cenas kritīs. Labs veids veidot krīzes un dzīt tautu nabadzībā. Paies gadi 10 un būs tev jaunais kovids, vari būt drošs.

pirms 16 dienām, 2021.05.29 21:48

Viedokļi