Ir lietas, pie kurām piestrādāt

Ja negribas pateikt acīs, tad viena no iespējām, kā paust viedokli un ierosinājumus, ir aptauja, kas vairumā gadījumu ir anonīma. Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvalde publicējusi aptaujas rezultātus par kultūras dzīvi novadā. Iepriekš bijušas aptaujas, cik apmierināti cilvēki ir ar sporta dzīvi un tūrismu. Ikviena no aptaujas anketām ilgāku laiku ikvienam brīvi bija pieejama elektroniski.

Diemžēl piedalījušies aptaujā par kultūras dzīvi Smiltenes novadā ir tikai 143 cilvēki. Žēl, jo tas atspoguļo vien nelielas sabiedrības daļas viedokli. Taču tik un tā atbildes bija interesanti palasīt, jo līdz šim neviens novadā tik daudzveidīgas aptaujas nav veidojis. 

Neticami, bet pagājušajā gadā pie mums tiešām ir notikuši daudz pasākumu, bet ne par to šoreiz. Aptaujas rezultāti gan liecina par pretējo, tādēļ, iespējams, paudīšu vēl mazāku sabiedrības daļas viedokli.

“Lielākā daļa respondentu (>80%) ir apmierināti ar svētku noformējumu pasākumos un pilsētvidē un aicina būt drosmīgākiem, spilgtākiem, mūsdienīgākiem un veidot krāšņāku noformējumu arī pagastos (“Ir labas idejas, arī rezultāts. Varbūt nepieciešams paplašināt komandu?”),” teikts Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes publicētajā ziņā. 

Un tomēr, lai kā man patika pērn Ziemassvētku laika noskaņa pie Smiltenes novada Kultūras centra, mani pārņēma kauns, skatoties uz Smiltenes centrā izveidoto fotoekspozīciju Barikāžu aizstāvju atceres dienā. Ideja bija lieliska, bet izpildījums vājš, proti, tā sēta atgādināja būvdarbu nožogojumu. Līdzīgs redzējums pie manis nonāca arī vēl no citiem smilteniešiem. 

Otrs izpildījums svētku noformējumā, kas neizturēja kritiku, bija Sieviešu dienai veltītā ziedu arka. Un to man stāsta sakarīgi smiltenieši, kas šeit dzīvo un strādā, kas Smilteni sauc par savējo. Kā jau teicu, idejas nav sliktas, ir jāpilnveido izpildījums. Iespējams, šos ziedus daudz jēgpilnāk būtu 8. martā uzdāvināt pilsētas centrā pretimnākošām sievietēm, kuras noteikti justos pārsteigtas un iepriecinātas, līdzīgi kā tas novērojams citviet. 

Līdz šim esmu daudz izcēlusi arī labās lietas, viena no tām, manuprāt, ir pati Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvalde. Tas ir solis tuvāk tam, lai nākotnē visa šī joma būtu vienota.

Viedokļi